رییس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان تبریز خبر داد:

گردشگری غذا در تبریز امسال برجسته می‌شود

1403/02/03 - 14:39 - کد خبر: 111853 نسخه چاپی

نصر: رییس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان تبریز گفت: "گردشگری غذا" امسال در برنامه های و رویدادهای مختلف حوزه گردشگری در این کهن شهر برجسته می شود.

به گزارش نصر، رامین اسبقی روز دوشنبه در جلسه تکمیل پرونده‌های ثبتی و تقویم رویدادهای گردشگری تبریز، افزود: رویدادها و جشنواره‌هایی که به گردشگری غذا مرتبط است امسال حائز توجه ویژه‌ای است، چون شهر تبریز از نظر تنوع خوراکی‌ها، غذاها و شیرینی های سنتی با فرهنگ و تاریخ دیرینه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
وی با بیان اینکه تاکنون تعداد ۳۴ رویداد مختلف در شهرها و بخش های مختلف آذربایجان‌شرقی در تقویم رویدادهای گردشگری کشور به‌ ثبت رسیده است، اظهار کرد: ۱۳ مورد از این رویدادها مربوط به شهرستان تبریز است که با توجه به تعدد این موضوع لازم است تا پرونده‌های جدیدی برای ثبت در تقویم گردشگری کشور تنظیم و تکمیل شود.
اسبقی افزود: برنامه ها، رویدادها و جشنواره های یاد شده با مشارکت ارگان‌های مختلف شهرستانی اعم از فرمانداری، شهرداری، جهادکشاورزی، ورزش و جوانان و صمت شهرستان تبریز برگزار می شود که با توجه به ظرفیت‌های این شهرستان در عرصه‌ های هنری، تاریخی، فرهنگی، صنایع‌ دستی و غذایی باید اقدامات کافی برای افزایش این رویدادها به انجام برسد.
وی اهمیت مشارکت دستگاه‌ها و ادارات مختلف در ثبت ملی و منطقه‌ای رویدادها و جشنواره‌ها را مهم خواند و گفت: در این زمینه تلاش داریم تا رویدادها و جشنواره‌های مختلف که توسط فرمانداری، شهرداری، جهادکشاورزی، ورزش و جوانان و صنعت، معدن و تجارت شهرستان تبریز برگزار می‌ شوند، شناسایی و مستندنگاری شده و با تکمیل فرم‌های مربوطه، توسط ادارات متولی انجام شود.
انتهای پیام/ 
گردشگری غذا در تبریز امسال برجسته می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار