عضو دفتر رهبری:

برخی مسئولان به دلیل اقدامات نامناسب در برخورد با بی حجابی تذکر گرفتند

1403/01/31 - 19:19 - کد خبر: 111672 نسخه چاپی

نصر: عضو دفتر رهبری از تذکر گرفتن برخی مسئولان از دفتر رهبری به دلیل «کارهای بی قاعده» در بر خورد با بی حجابی خبر داد.

به گزارش نصر، در روزهای اخیر و در پی اجرای طرح نور و به خیابان آمدن مجدد گشت ارشاد، ویدئوها و روایت هایی از برخوردهای نامناسب و خشن ماموران گشت ارشاد با دختران و زنان به خاطر رعایت حجاب در خیابان های تهران و برخی دیگر از شهرها منتشر شد. 
مهدی فضائلی عضو دفتر حفظ و نشر آثار حضرت ‌آیت‌الله خامنه ای در توئیتی در شبکه احتماعی ایکس با ذکر عبارتی از رهبری در مورد کشف حجاب نوشت:

«رهبر انقلاب: کشف حجاب، هم حرام سیاسی و هم حرام شرعی است. منتها دشمن با نقشه و برنامه وارد این کار شده، ما هم باید با برنامه و نقشه وارد شویم؛ کارهای بی‌قاعده و بدون برنامه نباید انجام بگیرد.»
پ ن
بتازگی برخی مسئولان بدلیل کارهای بی‌قاعده تذکر دریافت کرده‌اند.
 
توئیت مهدی فضائلی عضو دفتر رهبری

زمینه تذکر به مسئولان چه بود
در روزهای اخیر و در پی اجرای طرح نور و به خیابان آمدن مجدد گشت ارشاد، ویدئوها و روایت هایی از برخوردهای نامناسب و خشن ماموران گشت ارشاد با دختران و زنان به خاطر رعایت حجاب در خیابان های تهران و برخی دیگر از شهرها منتشر شد. 
این رویدادها واکنش منفی صاحب نظران و فعالان سیاسی و مدنی، رسانه ها، افکار عمومی و حتی اصول گرایان میانه رو را به دنبال داشت که نسبت به فعالیت مجدد گشت ارشاد پس از هزینه هایی که سال 1401 برای کشور به بار آورد و نیز نوع رفتار ماموران با دختران و زنان، بازداشت و انتقال آنها به کلانتری در حالی که قانون عفاف و حجاب هنوز به تایید شورای نگهبان نرسیده و صورت اجرایی نیافته است، انتقاد داشتند.
انتهای پیام/
برخی مسئولان به دلیل اقدامات نامناسب در برخورد با بی حجابی تذکر گرفتند خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار