وزیر ارتباطات:

ماهواره‌های متعددی آماده پرتاب داریم

1403/01/30 - 13:03 - کد خبر: 111638 نسخه چاپی

نصر: وزیر ارتباطات بابیان اینکه در حوزه فناوری به دنبال ارتقای هر چه بیشتر خدمات هستیم، گفت: ماهواره‌های متعدد در حوزه ارتباطات آماده پرتاب است.

به گزارش نصر، عیسی زارع پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینها در راستای ارتقای بهبود وضعیت ارتباطات در کشور ماهواره‌های متعدی در دست ساخت قرار دارند، ابراز داشت: برخی از آن‌ها آماده پرتاب هستند.
وی ضمن بیان اینکه در حوزه فضایی به دنبال منظومه سازی هستیم، افزود: به این معنا که می‌خواهیم ماهواره‌های سنجشی و مخابراتی را به شکل منظومه در فضای کشور شاهد باشیم.
وزیر ارتباطات بابیان اینکه هوشمند سازی خدمات دولت یکی از اقدامات مهمی بود که از سنوات قبل مورد پیگیری قرار گرفته است، ابراز داشت: نتیجه این رصد ارائه ۷۰ درصد خدمات دولت طی سال گذشته به صورت الکترونیک بوده است.
زارع پور در ادامه تصریح کرد: از این میزان خدمت ۱۲ درصد آن به صورت هوشمند درآمده که یکی از اولویت‌های در وزارت ارتباطات رساندن آن به ۳۰ درصد است.
وی افزود: یکی از اقدامات خوب دیگر در حوزه ارتباطات اتصال ۲۶۰ دانشگاه به پنجره واحد خدمات دانشگاه‌ها بود که مورد تقدیر اتحادیه جهانی مخابرات نیز قرار گرفت.
انتهای پیام/
ماهواره‌های متعددی آماده پرتاب داریم خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار