در راستای توسعه گردشگری و صعنت توریسم؛

مجوز احداث دو باب هتل در تبریز صادر شد

1403/01/29 - 15:21 - کد خبر: 111590 نسخه چاپی

نصر: معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از تصویب و ابلاغ مجوز احداث ۲ باب هتل توسط بخش خصوصی در کمیسیون ماده ۵ استان خبر داد.

به گزارش نصر،  محمد عزتی با اعلام این خبر گفت: در راستای اعمال سیاست های تشویقی شهرداری تبریز در تعرفه و عوارض محلی مصوب شورای اسلامی شهر و با هدف توسعه گردشگری و افزایش مراکز اقامتی در شهر تبریز، مجوز احداث ۲ باب هتل در منطقه غرب و هسته مرکزی شهر و با سرمایه گذاری بخش خصوصی در کمیسیون ماده ۵ استان صادر شد.
وی در تشریح جزئیات این خبر افزود: طبق مصوبه صادره از کمیسیون ماده ۵ استان، هتل الهیه واقع در آخر شهرک طالقانی به مساحت عرصه ۶ هزار مترمربع و زیربنای ۳۵ هزار مترمربع شامل: مرکز اقامتی، تجاری و پارکینگ بوده و همچنین هتل گسترش ۲ واقع در چهارراه هفت تیر (آبرسان) و ضلع شمالی هتل گسترش به مساحت ۲۳۰۰ مترمربع در یازده طبقه شامل مرکز اقامتی، پارکینگ و پارکینگ عمومی است که جهت اجرا به شهرداری های مناطق ابلاغ شد.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز با اشاره به ماده ۳۶ لایحه تعرفه و عوارض محلی مبنی بر صدور پروانه رایگان برای مراکر اقامتی در سطح شهر گفت: احداث هتل ها با هر درجه و ستاره در هر کاربری، بعد از تصویب در کمیسیون ماده ۵ از پرداخت هرگونه عوارض مفاد این تعرفه معاف بوده و شهرداری تبریز مبلغی از بابت هرگونه عوارض اخذ نخواهد کرد.
عزتی خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز آمادگی خود را جهت ارائه تسهیلات گوناگون در راستای اجرای پروژه های شهری به ویژه در حوزه گردشگری اعلام کرد و از سرمایه گذاران حوزه های مختلف به ویژه بخش خصوصی در جهت توسعه و رونق گردشگری دعوت به عمل می آورد. ‌
انتهای پیام/
مجوز احداث دو باب هتل در تبریز صادر شد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار