رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی:

تحقق شعار سال منجر به رشد اقتصادی و بهره‌وری خواهد شد

1403/01/29 - 13:03 - کد خبر: 111581 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: دستاورد نهایی تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» در استان رشد اقتصادی، ارتقای سهم ارزش افزوده، بهره وری، مشارکت و رضایتمندی مردم خواهد بود.

به گزارش نصر، حیدر فتح‌زاده در نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار کرد: این استان دارای ۲۲ شهرستان، ۴۸ بخش، ۶۷ شهر، ۱۴۶ دهستان و تا پایان سال ۱۴۰۰ دارای دو هزار و ۶۹۸ آبادی دارای سکنه و ۳۶۸ آبادی خالی از سکنه بوده است. 
وی افزود: آذربایجان شرقی با مساحتی بالغ بر ۴۵ هزار و ۴۹۱ کیلومترمربع، ۲.۷۶ درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده و بر اساس آخرین آمار اعلامی سال ۱۴۰۰، جمعیتی بالغ بر ۴.۰۶ میلیون نفر و سهمی معادل ۴.۸ درصد کل جمعیت کشور را دربر گرفته است. 
فتح‌زاده تصریح کرد: تراکم جمعیتی این استان نیز ۹۴ نفر در کیلومتر مربع بوده که از میانگین کشوری بالاتر است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، با اشاره به تدوین برنامه راهبردی و عملیاتی توسعه متوازن استان یادآور شد: در پایان سال گذشته نقشه راه اجرایی این برنامه را نیز به صورت مصداقی ترسیم و سعی کردیم از حالت نظری و کیفی خارج شده و عملکردهای اجرایی آن کمی و قابل اندازه‌گیری شود.
فتح‌زاده اضافه کرد: در واقع ویژگی اساسی برنامه راهبردی و عملیاتی توسعه متوازن استان تمرکز جدی بر کمی‌گرایی و عملکرد گرایی است و هر سه ماه یک بار هم نتایج اجرای این برنامه ارائه خواهد شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، وی همچنین به تشریح نقشه راه تدوین برنامه رشد اقتصادی استان و مدل مفهومی آن بر اساس شعار سال پرداخت، ابراز کرد: نگاه متفاوت به دارایی‌ها، فکر و عمل بحث کلیدی برنامه راهبردی و عملیاتی توسعه متوازن استان است تا بدینوسیله به ارزش افزوده مورد انتظار استان دست یابیم.
انتهای پیام/
تحقق شعار سال منجر به رشد اقتصادی و بهره‌وری خواهد شد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار