رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی خبر داد:

دستگیری سارق زورگیر تحت پوشش مامور در تبریز

1403/01/28 - 13:40 - کد خبر: 111521 نسخه چاپی

نصر: رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی از دستگیری سارقی زورگیر خبر داد که تحت پوشش ماموران پلیس آگاهی، سپاه و بسیج از شهروندان تبریز با تهدید سلاح سرد اقدام به اخاذی و سرقت می کرد.

به گزارش نصر، سرهنگ "محمدتقی سلطانی" گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه سه نفر ناشناس که خود را ماموران انتظامی و بسیج معرفی نموده و با استفاده از سلاح سرد، وی را تهدید و اقدام به اخاذی و سرقت کردند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کاراگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: پس از وصول پرونده و جمع آوری دلایل و مدارک فنی از صحنه جرم و مسیرهای منتهی به محل وقوع جرم نوع و شماره انتظامی خودرو استخراج و در تحقیقات نامحسوس مشخص شد مالک اصلی ، خودرو را به شخصی با هویت معلوم واگذار کرده است که دارای سابقه متعدد کیفری است.
وی ادامه داد: کارآگاهان با بررسی مبالغ رد و بدل شده، دریافتند متهم شناسایی شده، همان شخص است که مبالغ سرقت شده ، به حساب وی منتقل شده است ، که پس از اخذ مجوز از مرجع قضایی با تعقیب و مراقبت های شبانه روزی، محل اختفاء متهم شناسائی و در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه دستگیر شد.
سرهنگ " سلطانی" اظهار کرد: متهم ابتدا منکر هرگونه ارتکاب سرقت بود که پس از مواجهه با قرائن موجود در پرونده ، در نهایت لب به اعتراف گشود و دیگر همدستانش را معرفی کرد و متعرف شد که در سطح شهر شب هنگام به عنوان مامور پلیس آگاهی، سپاه و بسیج، اقدام به اخاذی و سرقت از شهروندان کرده و در صورت مقاومت اشخاص، آنها را با سلاح سرد تهدید و اقدام به زور گیری کرده است.
رئیس پلیس آگاهی استان در پایان با بیان اینکه پرونده به مراجع قضایی ارسال و متهم با قرار قضایی متناسب روانه زندان شد، گفت: با توجه به شناسایی و دستگیری متهم اصلی تحقیقات تکمیلی برای دستگیری دیگر همدستان وی و مشخص شدن علت و انگیزه ارتکاب این جرم خشن ادامه دارد.
انتهای پیام/
دستگیری سارق زورگیر تحت پوشش مامور در تبریز خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار