رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان عنوان کرد:

هشدار سیلابی شدن رودخانه های آذربایجان‌شرقی در پایان هفته

1403/01/28 - 13:44 - کد خبر: 111518 نسخه چاپی

نصر: رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از روز جمعه با گذر امواج تراز میانی جو، بارش‌های رگباری به ویژه در بعد از ظهر این استان را فرا می‌گیرد و احتمال سیلابی شدن رودخانه های استان وجود دارد.

به گزارش نصر، «محمد امیدفر» افزود: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، فعالیت این سامانه بارشی موجب افزایش ابر، بارش باران و وزش باد ملایم تا متوسط در استان می شود.
وی با اشاره به تشدید فعالیت این سامانه بارشی در اثر شرایط فصلی و محلی، اظهار کرد: بر این اساس احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها وجود دارد.
رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: تا روز جمعه جوی پایدار در استان حاکم بوده و دمای هوای استان به صورت نسبی افزایش می یابد.
امیدفر، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته میانه با دمای ۲۵ درجه بالای صفر گرمترین و سراب با دمای صفر درجه سردترین شهر استا بودند و دمای تبریز در گرمترین زمان به ۲۰ درجه و در خنک ترین زمان به هفت درجه سانتی گراد بالای صفر رسید.
وی یادآور شد: دمای فعلی تبریز (۱۱ و ۳۰ دقیقه) ۱۸ درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.
آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تاثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.
انتهای پیام/
هشدار سیلابی شدن رودخانه های آذربایجان‌شرقی در پایان هفته خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار