مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:

برنامه افزایش ۶۳ هزار هکتاری سطح زیر کشت گیاهان دارویی

1403/01/28 - 13:20 - کد خبر: 111517 نسخه چاپی

نصر: مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی از افزایش ۶۳ هزار هکتاری سطح زیرکشت گیاهان دارویی در راستای اجرای «طرح جهش تولید با مشارکت مردم» در سال جاری خبر داد.

به گزارش نصر، «حسین زینلی» افزود: در حوزه گیاهان دارویی، وزارت جهاد کشاورزی سال‌ها تلاش کرده تا در راستای تامین سلامت مردم و تامین مواد اولیه صنایع تبدیلی، دارویی و غذایی اقدامات موثری انجام دهد.
مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی اظهارداشت: ساختار اصلی فعالیت‌های زیرمجموعه گیاهان دارویی بر اساس مشارکت مردم شکل گرفته و در سنوات گذشته نیز با همراهی و همکاری مردم، اراضی زیر کشت توسعه یافته است.
زینلی تصریح‌کرد: از ۶۳ هزار هکتار طرح توسعه، ۵۵ هزار هکتار آن در دیمزارها و هشت‌هزار هکتار هم در اراضی آبی برای تولید انواع محصولات مورد نیاز و دارای متقاضی بازار اجرا می شود.
وی گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما برای سال جاری احیای ۵۰ هزار هکتار از مراتع است که برنامه‌های حمایتی، نظارتی و آموزشی آن بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است و سایر کارهای اجرایی از سوی مردم انجام خواهد شد.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر ضرورت ایجاد ارزش افزوده برای گیاهان دارویی در کشور و جلوگیری از خام فروشی این مواد با ارزش، ادامه‌داد: برای توسعه صنایع تبدیلی و غذایی در سال جاری باراندازهای گیاهان دارویی ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به آغاز روند اجرایی کار برخی از باراندازها، افزود: ابلاغیه فعالیت رسمی این باراندازها نیز به‌زودی صادر می شود.
زینلی اظهار داشت: در حوزه فرآوری گیاهان دارویی قصد داریم فدراسیون‌های گیاهان دارویی را ایجاد کنیم که وظیفه قیمتگذاری در حوزه داخلی و بین‌الملل را بر عهده دارند.
وی گفت: این مجموعه‌ها با همکاری بخش خصوصی و به‌ویژه تشکل‌ها، مسوولیت مذاکره با متقاضیان خارجی گیاهان دارویی ایران را بر عهده می گیرند و تصمیمات آنها برای کل کشور لازم الاجرا است.
انتهای پیام/
برنامه افزایش ۶۳ هزار هکتاری سطح زیر کشت گیاهان دارویی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار