استاندار آذربایجان شرقی:

با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به پروژه های آذربایجان شرقی شتاب خواهیم بخشید

1403/01/22 - 20:19 - کد خبر: 111228 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: در سایه همکاری و تعامل با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به پروژه های آذربایجان شرقی شتاب خواهیم بخشید و انتظار استان این است تا پروژه ها سرعت بگیرد.

به گزارش نصر، مالک رحمتی در جلسه قرارگاه خاتم در بیت امام جمعه تبریز، افزود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای کشور، نماد اقتدار و افتخار است و در هر نقطه ای که این مجموعه حضور یافته، خط شکن بوده است.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: موسسه  عاشورا نیز جزو پیشرانان قرارگاه خاتم الانبیا می باشد و با پروژه هایی که در آذربایجان شرقی و سایر استان ها انجام داده، موجب عزت و افتخار استان است.
رحمتی به برخی پروژه های مهم موسسه عاشورا در آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: پروژه راه کلاله-جلفا و همچنین انتقال آب ارس به دشت های تبریز و شبستر حیاتی بوده و در اولویت کار مدیریت استان قرار دارد.
نماینده عالی دولت در آذربایجلان شرقی با تاکید بر اینکه انتقال آب ارس اولویت اول استان است، ادامه داد: پروژه انتقال آب ارس 135 کیلومتر است که 25 کیلومتر آن از قبل کار شده و 110 کیلومتر لوله گذاری نیاز دارد که این موضوع مطالبه مردمی است و از طریق دولت نیز در حال پیگیری هستیم.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده امیدواریم پروژه 29 کیلومتری آزاد راه هشترود- مراغه به عنوان دیگر طرح در دست اجرای موسسه عاشورا در استان به زودی  افتتاح شود.
رحمتی در ادامه درباره پیشرفت خط دوم مترو تبریز نیز گفت: برای اینکه عملیات اجرایی مترو شتاب بگیرد، استفاده از اوراق قرضه به ارزش  یک هزار و 400 میلیارد تومان و همچنین بودجه حاصل از فاینانس چین را در دستور کار قرار داده ایم و در این راستا تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت.
وی تاکید کرد: در سایه همکاری و تعامل با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به پروژه های آذربایجان شرقی شتاب خواهیم بخشید و انتظار استان این است تا پروژه ها سرعت بگیرد.
انتهای پیام/
با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به پروژه های آذربایجان شرقی شتاب خواهیم بخشید نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار