نماینده وزیر اقتصاد در استان خبر داد:

رشد سرمایه‌گذاری خارجی در استان/ آذربایجان‌ شرقی پیشرو در دیپلماسی اقتصادی

1403/01/20 - 07:58 - کد خبر: 111086 نسخه چاپی

نصر: واقف بهروزی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در گفت‌وگو با خبرنگاران آخرین وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی در استان را تشریح کرد.

به گزارش نصر، واقف بهروزی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی، در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به رشد سرمایه‌گذاری خارجی در استان در سال 1402، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری خارجی یکی از ارکان مهم توسعه و پیشرفت یک کشور است، بنابراین نگاه تخصصی به این مقوله، یکی از اهداف مهم در توسعه اقتصادی آذربایجان‌شرقی به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: طراحی و پیاده‌سازی اطلس سرمایه‌گذاری با اشتراک‌گذاری لایه‌های اطلاعات مکانی با هدف هدایت سرمایه‌گذار و همچنین هوشمندسازی جذب و مدیریت سرمایه‌گذاری، از جمله اقداماتی بود که در سال گذشته برای توسعه استان انجام یافت.
نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی، با اشاره به آخرین آمار سرمایه‌گذاری خارجی در استان اعلام کرد: در سال گذشته 113/11 میلیون دلار جلب سرمایه خارجی برای 15 طرح سرمایه‌گذاری، اتفاق افتاده است، در حوزه جذب سرمایه‌گذاری خارجی نیز، 47/61 میلیون دلار سرمایه‌ خارجی برای 13 طرح سرمایه‌گذاری خارجی جذب شده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: شناسایی 10 فرصت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، گردشگری، خدمات و درج آن‌ها در بانک اطلاعاتی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران به منظور بازاریابی بین‌المللی آن‌ها، از دیگر اقداماتی بود که در سال 1402 انجام گرفت.
بهروزی خاطرنشان کرد: طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی پس از شناسایی و شروع، مورد نظارت هم قرار می‌گیرد، از این رو 441 مورد نظارت بر اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری و رسیدگی به امور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی از طریق برگزاری جلسات و انجام مکاتبات با دستگاه‌های استانی و ملی انجام یافته است.
نماینده وزیر اقتصاد در آذربایجان‌شرقی  با بیان اینکه تقویت دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه در اولویت استان قرار دارد، گفت: اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی به منظور بازاریابی بین‌المللی و معرفی ظرفیت‌های اقتصادی استان و همچنین با هدف جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان، در صدد تقویت دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه و منطقه بوده است، به همین منظور، در سال 1402، اعزام هیئت‌های اقتصادی به فدراسیون روسیه (جمهوری تاتارستان) و پذیرش 6 هیئت اقتصادی از کشورهای مختلف از جمله اقداماتی بود که در زمینه مناسبات اقتصادی با کشورهای منطقه انجام گرفته است.
انتهای پیام/
رشد سرمایه‌گذاری خارجی در استان/ آذربایجان‌ شرقی پیشرو در دیپلماسی اقتصادی نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار