مسئول بسیج هنرمندان سپاه عاشورا:

بیش از ۹۰ برنامه در هفته هنر انقلاب در آذربایجان شرقی اجرا می‌شود

1403/01/19 - 15:45 - کد خبر: 111062 نسخه چاپی

نصر: مسئول بسیج هنرمندان سپاه عاشورا گفت: بیش از ۹۰ برنامه در هفته هنر انقلاب در آذربایجان شرقی اجرا می‌شود.

به گزارش نصر، حامد شب خیز گفت‌وگو با خبرنگاران، افزود: این برنامه‌ها به مناسبت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی و آغاز هفته هنر انقلاب و سالروز تأسیس سازمان بسیج هنرمندان و روز قشر بسیج هنرمندان در هفته هنر انقلاب در سطح استان و کانون‌های بسیج هنرمندان شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: بسیج هنرمندان بر حسب وظیفه ذاتی و انقلابی خود همه ساله در کنار سایر نهادهای فرهنگی و هنری استان بخصوص حوزه هنری استان که دبیری هفته هنر انقلاب نیز با این نهاد می‌باشد اقدام به اجرای برنامه‌های متنوع هنری در سطح استان می‌کند.
شب خیز اضافه کرد: اینکه در سطح مرکز استان اکثر برنامه‌های انجام شده با حوزه هنری استان مشترک است، ولی در سطح شهرستان‌های استان اجرای برنامه‌های هفته هنر انقلاب با کانون‌های بسیج هنرمندان می‌باشد که تنهاترین مرکز، در حوزه هنر ارزشی و انقلابی محسوب می‌شود.
وی گفت: بسیج هنرمندان فعالیت‌های چشم گیری با همکاری سایر ادارات شهرستان بخصوص ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان انجام می‌دهد و هیأت‌های اندیشه ورزی بسیج هنرمندان که متشکل از هنرمندان ارزشی و انقلابی استان و شهرستان و نخبگان هنری است برنامه‌های متنوعی را با توجه به مسائل بومی محلی شهرستان برنامه ریزی و انجام می‌دهند.
آموزش و در گام‌های بعدی سازماندهی در گروهای مختلف ادبی و هنری نسبت به علاقه اعضا و در نهایت تولید محتوا و جریان سازی هنر ارزشی و انقلابی در سطح شهرستان‌ها عنوان کرد.
وی با بیان اینکه سازمان مرکزی استان و کانون‌هایی شهرستانی آذربایجان شرقی با توجه به ظرفیت بالای هنری استان تا حدودی به این اهداف رسیده است، اظهار داشت: تا رسیدن به هدف نهایی نیز راه طولانی دارد که با حمایت‌ها و همکاری سایر نهادهای فرهنگی و هنری و تلاش کانون‌های بسیج هنرمندان شهرستان به اهداف عالیه که اعتلای هنر ارزشی و انقلابی در سطح جامعه می‌باشد خواهد رسید.
مسئول بسیج هنرمندان استان برگزاری جشن هنر انقلاب و تجلیل از هنرمندان فعال و پیشکسوتان در شهرستان، دیدار با خانواده شهدای هنرمند شهرستان و غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا، برگزاری یادواره‌های شهدای هنرمند در شهرستان، دیدار هنرمندان با امامان جمعه، فرمانداران و فرماندهان سپاه شهرستان‌ها، برگزاری نمایشگاه و کارگاه‌های هنری و صنایع دستی، برگزاری محافل ادبی و شعر در سطح شهرستان‌ها، برگزاری نشست‌های بصیرت افزایی و جهاد تبیین، دیدار با هنرمندان پیشکسوت شهرستان و چندین برنامه هنری در هفته هنر انقلاب را از عناوین برنامه‌های این هفته برشمرد.
شب خیز همچنین اعلام کرد: برنامه شاخصی نیز در سال ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد که برنامه‌ای ابتکاری و در سطح کشور برای اولین بار برگزار خواهد شد که بر اساس تصمیم هیأت اندیشه ورزی بسیج هنرمندان استان و قرارگاه فرهنگی اجتماعی سپاه عاشورا، سازمان بسیج هنرمندان از سال ۱۴۰۳ اقدام به معرفی «هنرمند بسیجی» با عنوان جایزه هنری و ادبی «آقا مهدی» خواهد کرد.
وی افزود: این انتخاب بر اساس فعالیت‌های هنرمندان بسیجی در سطح بین المللی، ملی و استانی و شهرستانی و تأثیر گذاری آنها و جریان سازی هنر ارزشی و انقلابی در سطح جامعه خواهد بود و چهره هنری بسیج بر اساس ضوابط و شرایط خاصی که اعلام خواهد شد انتخاب و تجلیل خواهد شد.
انتهای پیام/
بیش از ۹۰ برنامه در هفته هنر انقلاب در آذربایجان شرقی اجرا می‌شود خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار