رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش:

سابقه تحصیلی دانش آموزان بر اساس نمرات خردادماه ثبت می‌ شود

1403/01/19 - 13:17 - کد خبر: 111045 نسخه چاپی

نصر: رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان پایه دوازدهم، توجه داشته باشند نمره‌ای که در هر درس در خردادماه تولید می‌کنند، ملاک ایجاد سابقه تحصیلی آنها خواهد بود.

به‌گزارش نصر، محسن زراعی روز یکشنبه در شورای آموزش و پرورش استان زنجان، افزود: پیش از این یک اشکال در نظام آموزشی وجود داشت به گونه ای که دانش آموزان در نظام آموزش عمومی مشغول به تحصیل بودند اما سنجش آنان توسط نظام دیگری صورت می گرفت.
وی با بیان اینکه این موضوع موجب شده بود دانش آموزان پایه دوازدهم و دوره دوم متوسطه از کتاب فاصله بگیرند، اضافه کرد: این دانش آموزان در کلاس‌های کنکور و یا مهارتی تست زنی شرکت می کردند که این موضوع به عنوان مساله شناسی مد نظر قرار گرفت.
این مسوول با بیان اینکه با اعلام شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تقویت نظام آموزشی، تاثیر سابقه تحصیلی مورد تایید قرار گرفت، ادامه داد: این کار مهم با برگزاری آزمون نهایی در خرداد سال گذشته انجام شد.
وی اظهار داشت: در بخش طراحی سوالات بر ارزشیابی و مفاهیم آموزشی تاکید شد، هرچند نمرات پایین بود اما یک جراحی در جهت دهی نظام آموزشی و اجتناب از حافظه محوری انجام شد.
رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش گفت: نحوه اجرا نیز حکم می کند دانش آموز درس خوانده نتیجه بهتری را بگیرد و در این راستا امنیت آزمون بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفت.
زارعی افزود: این مهم، یک فرصت بزرگ برای دانش آموزان است در حالیکه مدارس دولتی در این زمینه وضعیت خوبی ندارند.
وی با بیان اینکه در آزمون سراسری ۱۴۰۳ نیز مبنای ۵۰ درصد تاثیر قطعی معدل فقط برای پایه دوازدهم است، اظهار داشت:برای برقراری عدالت آموزشی تصحیح امتحانات در دوره نهایی به صورت الکترونیکی است و از طرفی اجرای آزمون در استان زنجان نیازمند حمایت های مسوولان استانی است.
این مسوول ادامه داد: طبق برنامه ریزی، مراکز استاندارد آزمون تا سال ۱۴۰۷، به صورت تمام الکترونیک فعالیت خواهند کرد و استفاده از کاغذ در آنها حذف خواهد شد.
زارعی در خصوص پرداخت حق الزحمه دست اندکاران نیز افزود: بودجه مستقلی وجود نداشت که در این رابطه تقویت آن مورد توجه قرار گرفت.
وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش کاهش تنوع مدارس است، خاطر نشان کرد : توجه به مدارس مناطق محروم از رویکردهای مهم وزارتخانه است.
انتهای پیام/
سابقه تحصیلی دانش آموزان بر اساس نمرات خردادماه ثبت می‌ شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار