سازمان هواشناسی کشور خبر داد:

هشدار تشدید بارش‌ها در آذربایجان‌های شرقی و غربی و خسارت به کشاورزی

1403/01/19 - 12:22 - کد خبر: 111040 نسخه چاپی

نصر: سازمان هواشناسی کشور نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی در آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و خطر خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داد.

به گزارش نصر، بر اساس هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور، فعالیت سامانه بارشی امروز و فردا آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی تشدید می‌شود.
این سامانه موجب بارندگی شدید، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در نقاط مستعد تگرگ، در ارتفاعات بارش برف و احتمال وقوع بهمن خواهد شد.
لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید و اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی از مخاطرات این سامانه است.
تشدید بارش‌ها خطراتی از جمله آب‌گرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، صاعقه، ریزش سنگ در نواحی کوهستانی، خسارت به سازه‌های موقت به‌ویژه چادرهای مسافرتی و خسارت به صنعت کشاورزی را به دنبال دارد.
سازمان هواشناسی به فاصله گرفتن از رودخانه‌ها و مسیل‌ها و عدم استقرار در مناطق مرتفع، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها و پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی توصیه کرده است.
همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی هنگام سفر با خودرو، خودداری از چرای دام و عدم تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع در این شرایط ضروری است.
هموطنان نسبت به اطمینان از استحکام سازه‌های موقت به‌ویژه چادرهای مسافرتی، لایروبی کانال‌ها و ابروها و انتقال نهاده‌های کشاورزی به مکان‌های مسقف اقدام کنند.
انتهای پیام/
هشدار تشدید بارش‌ها در آذربایجان‌های شرقی و غربی و خسارت به کشاورزی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار