رییس قوه قضاییه:

جنایات صهیونیست‌ها در غزه از سر استیصال است

1403/01/16 - 13:00 - کد خبر: 110922 نسخه چاپی

نصر: رییس قوه قضاییه گفت: جنایات سبعانه و وحشیانه صهیونیست‌ها در غزه و اقدامات جنون‌آمیز آنها در منطقه، نه از روی قدرت‌نمایی، که از سر استیصال و درماندگی آنها است. اکنون تنفر جهانی از رژیم صهیونیستی رو به تزاید است و شمه‌ای از این تنفر، در روز قدس نمایان خواهد شد.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای با حضور در منزل سردار بزرگ و پر افتخار اسلام، شهید محمدهادی حاجی‌رحیمی در جنوب تهران، ضمن تفقد از خانواده شهید، شهادت آن مجاهد مخلص را تبریک و تسلیت گفت.
رییس قوه قضاییه اظهار داشت: شهیدان زاهدی و حاجی‌رحیمی و همرزمان سلحشور و جان‌برکف آنها، در روز شهادت مولای متقیان امیرالمؤمنین علی (ع)، به دست صهیونیست‌های جنایتکار به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت نائل آمدند و مزد مجاهدت‌های مستمر خود در میدان‌های حق علیه باطل را دریافت کردند؛ خداوند به ما توفیق دهد که بتوانیم پاسدار خون مطهر این شهیدان و همه شهدای اسلام، انقلاب، دفاع مقدس و دفاع از حرم باشیم.
محسنی اژه ای با اشاره به حمله تروریستی اخیر رژیم صهیونیستی به دمشق و شهادت هفت پاسدار سرافراز سپاه اسلام تصریح کرد: قدر مسلم، انتقام شهیدان زاهدی و حاجی‌رحیمی و همرزمان سلحشور آنها گرفته خواهد شد و این انتقام، انتقامی مناسب خواهد بود و سبب تَشفی قلوب مؤمنین خواهد شد و ما در این زمینه هیچگونه تردیدی نداریم.
رییس عدلیه با بیان اینکه جنایت‌های سبعانه صهیونیست‌ها در غزه در طول تاریخ کم‌سابقه و حتی در مواردی بی‌سابقه است، افزود: صهیونیست‌ها در ۶ ماه اخیر انواع و اقسام جنایات را در غزه مرتکب شده‌اند؛ این جانیان هیچگونه اعتباری برای موازین اخلاقی و قواعد آمره و مفاد کنوانسیون‌های بین‌المللی قائل نیستند و در سایه سکوت خفت‌بار مجامع به اصطلاح حقوق‌بشری بین‌المللی، با خیال آسوده در غزه نسل‌کشی و کودک‌کشی می‌کنند و به هیچ امکنه‌ای از بیمارستان تا مسجد و کلیسا و ساکنان آنها رحم نمی‌کنند.
محسنی اژه‌ای گفت: جنایات سبعانه و وحشیانه صهیونیست‌ها در غزه و اقدامات جنون‌آمیز آنها در منطقه، نه از روی قدرتنمایی، که از سر استیصال و درماندگی آنها است. اکنون تنفر جهانی از رژیم صهیونیستی رو به تزاید است و شمه‌ای از این تنفر، در روز قدس نمایان خواهد شد. قطعاً روز قدس امسال متفاوت‌تر و باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: رژیم غاصب و موقتی صهیونیستی امروز در ضعیف‌ترین وضع و شرایط قرار دارد و این خانه سست عنکوبت، عنقریب در حال ویرانی و فروپاشی است؛ صهیونیست‌هایی که خود را در زمره مجهزترین ارتش‌های جهان می‌دانستند و مستظهر به تسلیحات مدرن و کشتار جمعی آمریکایی هستند، حالا در باریکه غزه در مخمصه افتاده‌اند و صلابت و صولت مجاهدان فلسطینی در غزه مظلوم و مقاوم، این جنایتکاران را زمین‌گیر کرده است؛ زمین‌گیری صهیونیست‌ها علی‌الدوام و متصل به اضمحلال آنها خواهد شد؛ زیرا در روز جمعه پیش‌رو، همزمان با روز جهانی قدس، امت اسلام، با شکوه‌تر و با عظمت‌تر از سالیان قبل، به خروش و غریو در خواهد آمد و مرگ جلادان خون‌آشام صهیونیست را فریاد خواهد زد و آخرین میخ‌ها را بر تابوت موجودیت نامشروع و جعلی رژیم صهیونیستی خواهد زد.
رییس دستگاه قضا در جریان این دیدار، با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی و مجاهدت‌های شهید حاجی‌رحیمی، گفت: شهید حاجی‌رحیمی در تمام مقاطع پس از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و پس از آن، در صراط مستقیمِ جهاد در راه خدا بوده است و هیچگاه برای پیروزی اسلام و جبهه حق، از خطر کردن نهراسید و در سال‌های اخیر نیز داوطلبانه در محور مقاومت به پاسداری از کیان اسلام عزیز مشغول شد و علی‌رغم وجودِ خطرات بالا، مجاهدانه و خالصانه برای عظمت اسلام وارد میدان شد.
همچنین «محسن حاجی‌رحیمی» فرزند شهید محمدهادی حاجی رحیمی نیز در این دیدار گفت: پدر من بعد از شهادت حاج قاسم، بی‌تاب‌تر از گذشته شده بود و همواره از خداوند متعال، طلب شهادت می‌کرد؛ ایشان اصلا نمی‌پسندید که پس از عمری جهاد و مبارزه، به مرگ طبیعی از دنیا برود.
وی با بیان اینکه شهید حاجی‌رحیمی، در نقطه اوج عطوفت و مهربانی قرار داشت، گفت: ایشان همیشه اذعان می‌کرد به عهدی که با امام راحل بسته است، تا آخر عمر پایبند خواهد ماند.
فرزند شهید حاجی رحیمی افزود: شهدای بسیار زیادی جان خود را برای امنیت و آرامش ما فدا کرده‌اند و ضروری است که مسئولان و کارگزاران نظام به پاس قدردانی از خون مطهر شدا، با تلاش و کار بیشتر و اتخاذ و اجرای تصمیمات صحیح، وضعیت قتصادی، معیشتی و زندگی مردم را بهبود ببخشند.
به گزارش ایرنا، روز دوشنبه (۱۳ فروردین) در نتیجه جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله موشکی به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، سرداران رشید مدافع حرم «سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی» و «سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی‌رحیمی» از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران و افسران نظامی ارشد ایران در سوریه و پنج تن از افسران همراه آنان به فیض شهادت نائل آمدند.
انتهای پیام/
جنایات صهیونیست‌ها در غزه از سر استیصال است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار