مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد:

رونق فعالیت پایگاه‌های قرآنی در کانون‌های مساجد آذربایجان شرقی

1403/01/15 - 16:05 - کد خبر: 110905 نسخه چاپی

نصر: مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی از رونق فعالیت پایگاه‌های قرآنی آذربایجان شرقی در ماه رمضان خبر داد.

به گزارش نصر، مرتضی شفیعی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام نوروز و بهار طبیعت اظهار کرد: ویژه برنامه‌های مختلف قرآنی، فرهنگی، هنری متنوعی برای اجرا در ماه رمضان و استقبال از ایام نوروز پیش بینی شده بود که با هماهنگی‌های انجام شده در سطح کانون‌های مساجد در حال اجرا است.
وی با توصیف پایگاه‌های قرآنی مساجد به عنوان مهمترین مراکز اجرای برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان گفت: بیش از یکصد پایگاه قرآنی در سطح کانون‌های مساجد استان فعال است که در ماه مبارک رمضان با حضور مردم مومن و روزه‌دار استان به ویژه نوجوانان و جوانان از رونق خوبی برخوردار شده و فعالیت‌های آنها در ایام نوروز تعطیل نشده است.
وی برگزاری کرسی‌های تلاوت با حضور قاریان ممتاز استانی و کشوری، محافل روزانه انس با قرآن، جلسات تفسیر و ختم قرآن، کلاس‌های آموزش قرآن در رشته‌های مختلف، تجلیل از فعالان قرآنی و جشن روزه اولی‌ها، را از محوری ترین برنامه‌ها قرآنی این پایگاه‌ها عنوان کرد و افزود: این برنامه‌ها از روز اول ماه رمضان در کانون‌های مختلف شهری و روستایی استان اجرا می‌شود و با برنامه ریزی‌های انجام شده زمینه حضور در این برنامه‌ها به شکل خانوادگی فراهم شده است.
شفیعی خاطرنشان کرد: توسعه و حمایت ازپایگاه‌های قرآنی در دستور کار است و ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی را برای تقویت فعالیت این مؤسسات و مراکز قرآنی فراهم کرده است.
مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری استان افزود: درکنار رونق برنامه‌های قرآنی، برنامه‌های فرهنگی نیز در ماه رمضان و ایام نوروز به شکل ویژه برگزار شده که می‌توان به حضور گروه‌های سرود نوجوانان کانون فرهنگی هنری شهید اجاقی و کانون فرهنگی هنری امام حسین(ع) در برنامه "حوالی بهشت" شبکه استانی سهند و اجراهای میدانی این گروه‌های سرود در جشن‌های میلاد امام حسن (ع) اشاره کرد.
 وی تصریح کرد: فعالیت‌های هنری یکی از ابزارهای موثر در زمینه انتقال و درونی سازی مضامین دینی، قرآنی، تربیتی و پرورشی بویژه در مورد کودکان و نوجوانان بوده و ساماندهی، حمایت، آموزش و توسعه گروه‌های سرود و نمایش از دیگر برنامه‌های مهم این ستاد است.
مراسم تحویل سال نو، مراسم شب‌های قدر، یادواره شهدا، جشن میلاد امام حسن(ع)، دوره‌های آموزشی و کادرسازی، برپایی غرفه‌های کودک، توزیع بسته های معیشتی، اهدای جهیزیه، دیدار نوروزی با پیشکسوتان مسجدی و خانواده‌های شهدا از دیگر برنامه‌های کانون مساجد استان در بهار قرآن و بهار طبیعت بوده است.
انتهای پیام/
رونق فعالیت پایگاه‌های قرآنی در کانون‌های مساجد آذربایجان شرقی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار