رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی؛

اختلاف دمای هوا در آذربایجان شرقی به ۲۷ درجه رسید

1403/01/14 - 12:19 - کد خبر: 110861 نسخه چاپی

نصر: رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اختلاف دما بین سردترین و گرمترین شهر استان به ۲۷ درجه سانتی گراد رسید.

به گزارش نصر، «محمد امیدفر» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در این بازه زمانی «تیکمه‌داش» با دمای منفی سه درجه سانتی گراد سردترین شهر استان ثبت شد، افزود: جلفا نیز با دمای ۲۴ درجه سانتی گراد گرمترین شهر استان بود.
وی اظهار کرد: در این بازه زمانی دمای هوای تبریز در گرمترین زمان به ۲۰ درجه و در سردترین زمان به هفت درجه سانتی گراد بالای صفر رسید و دمای فعلی (هشت و ۳۰ دقیقه) این شهر ۹ درجه بالای صفر بوده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه افزایش یافته است.
رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از امروز تا اوایل هفته آینده جوی پایدار همراه با گاهی وزش باد در استان حاکم می شود و تغییرات دمایی قابل ملاحظه ای روی نخواهد داد و دما به صورت نسبی تا ۲ درجه سانتی گراد افزایش می یابد.
امیدفر، ادامه داد: از عصر شنبه یا روز یکشنبه هفته آینده سامانه بارشی جدیدی وارد جو استان خواهد شد و موجب ابرناکی و رگبار پراکنده باران می شود.
آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.
آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تأثیر بادهای سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.
 انتهای پیام/
اختلاف دمای هوا در آذربایجان شرقی به ۲۷ درجه رسید خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار