رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان؛

آذربایجان‌شرقی از فردا بارانی می‌شود

1403/01/10 - 13:16 - کد خبر: 110789 نسخه چاپی

نصر: رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از عصر شنبه با ورود سامانه بارشی، بارش باران در مناطق گرمسیر و بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی استان آغاز می‌شود.

به گزارش نصر، «محمد امیدفر» روز جمعه در گفت و گویی افزود: فعالیت این سامانه بارشی تمامی نواحی استان را فرا می گیرد و در شهرهای سردسیر مانند ورزقان، هریس، هشترود و چاراویماق احتمال بارش برف بیشتر از سایر شهرها است.
وی با بیان اینکه فعالیت سامانه بارشی در برخی نواحی استان همراه با وزش باد خواهد بود، اظهار کرد: از امروز (جمعه) تا عصر شنبه جوی پایدار همراه با افزایش ابر در استان حاکم خواهد شد.
امیدفر، خواستار احتیاط در ترددهای جاده ای به ویژه در مناطق کوهستانی و سردسیر استان، صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی، همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی و لباس گرم، اطمینان از سلامت فنی خودرو و لغو سفرهای غیرضروری و فعالیت های کوهنوردی شد.
آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.
آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تأثیر بادهای سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.
انتهای پیام/
آذربایجان‌شرقی از فردا بارانی می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار