امام جمعه تبریز:

تکریم شهدا وظیفه ملی و انسانی است

1402/12/28 - 13:46 - کد خبر: 110547 نسخه چاپی

نصر: نمانیده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: تکریم مقام شهدا وظیفه ملی و انسانی است که نباید فراموش شود.

به گزارش نصر، سیدمحمدعلی آل هاشم روز دوشنبه در یادواره ۷۰ شهید لیلان، برگزاری یادواره‌های شهدا را عاملی مهم و الهام بخش در توسعه و ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت و بازگو کننده رشادت و مجاهدت فرزندان برومند ملت ایران دانست که با همه هستی خود از کیان نظام مقدس اسلامی و ارزش‌ها و اعتقادات دفاع کردند.
وی زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا را مسئولیتی همگانی دانست و افزود: برگزاری یادواره‌های شهدا باید به صورت منظم در طول سال برگزار شود، چون شهدا تنها متعلق به گروه، دسته و قوم خاصی نیست و همه افراد جامعه وامدار شهیدان هستند.
آل هاشم اهتمام به برپایی مجالس و محافل مرتبط با نام شهید را سنتی حسنه و رسالتی دینی برشمرد و ادامه داد: وظیفه ملی و انسانی ایجاب می‌کند در مسیر تکریم و تمجید شهدا در فضای بصری، اجتماعی و رسانه‌ای، بهترین و ماندگارترین کارها انجام شود.
وی اثربخشی برنامه‌های فرهنگی را مهم و تاثیرگذار دانست و اظهار کرد: مجلس گرامیداشت شهدا باید همچون خود شهدا، زنده و پویا باشد و منجر به تحول روحی، معنوی و اجتماعی در حاضران شود.
آل هاشم ثبت خاطرات رزمندگان اسلام و وصیتنامه‌های شهدا، تولید آثار هنری و نیز مردمی بودن یادواره ها را مهم دانست و گفت: یادواره‌ها پل ارتباطی بین نسل‌های گذشته، حال و آینده هستند و باید در این مسیر گام های محکم تری برداشت.
انتهای پیام/ 
تکریم شهدا وظیفه ملی و انسانی است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار