مدیرکل استاندارد آذربایجان‌ شرقی؛

نتایج بررسی محلول یخ زدای شهرداری تبریز/ محلول شهرداری دارای نقطه انجماد منفی 18 درجه است 

1402/12/26 - 09:56 - کد خبر: 110421 نسخه چاپی

نصر: مدیر کل استاندارد آذربایجان‌ شرقی گفت: پس از آزمایش های لازم و ارزیابی های صورت گرفته محلول فوق الذکر دارای نقطه انجماد میانگین منفی 18 درجه است. 

به گزارش نصر، "مصطفی صحرایی" در گفتگو اختصاصی با نصر در واکنش به کیفیت محلول یخ زدای مورد مصرف توسط شهرداری تبریز گفت: با توجه به وظایف این سازمان طبق قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد و ماده 17 قانون مذکور که شعار آن « سازمان موظف است خدماتی را که از نظر ایمنی، بهداشت و سلامت حائز اهمیت هستند مورد ارزیابی انطباق قرارداده و نتایج را به اطلاع عموم مردم و مراجع ذیربط اعلام نماید» بر همین اساس نسبت به نمونه برداری از محلول‌های مورد استفاده و آزمون آن‌ها طی دو مرحله اقدام نموده است. 
وی ادامه داد: پس از آزمایش های لازم و ارزیابی های صورت گرفته محلول فوق الذکر دارای نقطه انجماد میانگین منفی 18 درجه می باشد، محلول یخ زدا عاری از مواد میکروبی مضر برای سلامت می باشد، این محلول عاری از فلزات سنگین مضر برای سلامت می باشد. 
وی خاطرنشان کرد: عمده مواد تشکیل دهنده محلول فوق شامل آب، کلسیم، منیزیم و نمک خالص (NaCl)  است و سایر مواد معدنی و آلی در حد بسیار اندک در محلول وجود دارد.
 

صحرایی افزود: با توجه به اینکه استاندارد ملی برای این محلول تدوین نشده است، امکان انطباق محلول فوق با استانداردها مسیر نمی باشد. 
وی در پاسخ به سازگار محصول با محیط زیست گفت: اظهار نظر در خصوص میزان سازگاری این محلول با محیط زیست خارج از شرح وظایف این اداره کل می باشد.
انتهای پیام/
نتایج بررسی محلول یخ زدای شهرداری تبریز/ محلول شهرداری دارای نقطه انجماد منفی 18 درجه است  محمدرضا اخگرگداز

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار