همکاری قوه قضاییه و فراجا برای کاهش وقوع جرم؛

آغاز طرح هوشمند کنترل مجرمان سابقه‌دار

1402/12/21 - 11:16 - کد خبر: 110136 نسخه چاپی

نصر: طرح هوشمند کنترل مجرمان سابقه‌دار امروز دوشنبه ۲۱ اسفند با حضور، رئیس پلیس آگاهی فراجا، فرمانده انتطامی تهران بزرگ و فرمانده کل انتظامی کشور آغاز شد.

به گزارش نصر، در ماه‌های گذشته و پس از تاکیدهای رئیس قوه قضاییه بر مقابله با سرقت و سارقان به‌ویژه سارقین حرفه‌ای و سابقه‌دار و با همکاری فراجا مقرر شد تا سارقان سابقه‌دار (که تعدد جرم دارند) به‌وسیله «پابند و دستبند الکترونیک» مورد کنترل قرار گیرند.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد موحدی آزاد دادستان کل کشور نیز اواخر دی ماه خبر داده بود که در هماهنگی‌ با فراجا، به زودی پایش هوشمند سارقین سابقه‌دار را در سراسر کشور با قاطعیت اجرا می‌شود.
سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی نیز در رابطه با این طرح گفته بود که مجرمان سابقه داری که بیش از سه فقره سرقت انجام دادند با دستبند و پابند الکترونیکی کنترل خواهند شد.
وی با بیان اینکه این طرح ابتدا به‌صورت آزمایشی در سطح چند استان انجام می شود، اظهار داشت: پس از اجرا در استان های مورد اشاره این برنامه در کل کشور اجرایی خواهد شد.
در همین راستا صبح امروز، دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ در مراسمی با حضور، رئیس پلیس آگاهی فراجا، فرمانده انتطامی تهران بزرگ و فرمانده کل انتظامی کشور، طرح هوشمند کنترل مجرمان سابقه‌دار آغاز شد.
انتهای پیام/
آغاز طرح هوشمند کنترل مجرمان سابقه‌دار خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار