مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر؛

توسعه باغات در شهرستان اهر ممنوع است

1402/12/17 - 13:33 - کد خبر: 109928 نسخه چاپی

نصر: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اهر از ممنوعیت کاشت درختان مثمرثمر و توسعه باغات در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نصر، علی نجفی در گفت‌وگویی گفت: با توجه به کاهش نزولات جوی و کمبود آب در شهرستان اهر هرگونه کاشت درختان مثمر که نیاز به آبیاری بیشتر داشته باشند ممنوع است. 
وی با اشاره به اینکه در سالجاری به دلیل بحران شدید آبی و خشکسالی بسیاری از نقاط استان آذربایجان شرقی و خصوصا شهرستان اهر در بخش کشاورزی و زراعت دچار ضرر و خسارت شدند، افزود: متاسفانه با توجه به کمبود بارش.های اخیر در شهرستان اهر همچنان این مشکل برای سال آینده نیز پیش بینی شده است و در این خصوص از عموم کشاورزان و باغداران این شهرستان خواهشمندیم از کاشت درختان مثمر و توسعه باغات جدداً خودداری کنند.
وی همچنین به مشکل کمبود آب در پشت سد ستارخان اهر نیز اشاره کرد و گفت: طبق آمار در این شهرستان حدود ۸۳۵۰ هکتار باغ مثمر و غیر مثمر وجود دارد که در سالجاری بر اثر خشکسالی شدید و کمبود آب در سد ستارخان بیشتر محصولات کشاورزی و باغی این شهرستان دچار خسارت شدید شدند.
نجفی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به حفظ منابع آبی و خاکی در شهرستان اهر افزود: متاسفانه در جریان خشکسالی و کمبود شدید آب در این شهرستان، امسال حدود ۱۰ هکتار از باغات اهر به طور کلی خشک شدند.
وی گفت: کمبود شدید آب و خشکسالی همچنان در این شهرستان وجود دارد و طبق پیش بینی‌ها با توجه به عدم بارش‌های مناسب و نبود آب کافی در سد ستارخان برای سال آینده نیز با کمبود شدید آب روبرو خواهیم بود، بنابراین از باغداران و سایر بهره برداران می‌خواهیم جدا از کاشت درختان مثمر و توسعه باغات خودداری نمایند تا در آینده با مشکلی جدی در بخش کشاورزی مواجه نشویم. 
انتهای پیام/
توسعه باغات در شهرستان اهر ممنوع است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار