رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح کرد:

به خاطر تورم انتظاری در افزایش حقوق کارگران و کارمندان محدودیت داریم

1402/12/12 - 10:53 - کد خبر: 109575 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید: آن‌چه مبنای پیشنهاد و تصمیم ما در دولت برای افزایش حقوق و دستمزد است، تورم انتظاری سال آینده است. ما امیدواریم در مذاکرات میان تشکل‌های کارگری و دولت بر همین مبنا به یک نرخ معقول افزایش دستمزد برسیم تا موضوع تورم انتظاری از کنترل خارج نشود.

به گزارش نصر، داوود منظور در گفتگو با خبرنگاران و در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت حقوق کارمندان و کارگران در سال آینده گفت: دولت درباره افزایش حقوق کارگران و کارمندان ملاحظاتی دارد که این ملاحظات با توجه به موضوع تورم انتظاری تعیین می‌شود.
منظور با بیان اینکه تمام تلاش سازمان برنامه و بودجه و دولت این است که در سال آتی بتواند شرایط بهتری را برای مردم قدرشناس ایران که همه‌ساله حضور خوبی را پای صندوق‌ها دارند، فراهم کند. این شامل تمامی کارگران، کارمندان و بازنشستگان کشور نیز می‌شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: ما وقتی درباره مردم صحبت می‌کنیم، از یک جامعه ۲۵ میلیون شاغل سخن می‌گوییم و این درحالی است که کارمندان و کارکنان لشگری و کشوری ما حدود سه میلیون نفر هستند. لذا باید عدالت را میان اقشار مختلف در تخصیص و توزیع رعایت کنیم. ما وظیفه داریم که شرایطی را ایجاد کنیم که همه اقشار سال بهتری را از نظر معیشتی بگذرانند.
وی تصریح کرد: در قانون بودجه نیز سمت و سوی ما همین است. اگر بخواهیم رشد حقوق و دستمزد را نسبت به سایر اقشار متفاوت افزایش دهیم، این مطابق عدالت برای همه اقشار نخواهد بود. بر این باور هستیم که رشد حقوق و دستمزد باید مطابق با مقتضیات اقتصادی کشور و تورم انتظاری افزایش یابد.
منظور تاکید کرد: آن‌چه مبنای پیشنهاد و تصمیم ما در دولت برای افزایش حقوق و دستمزد است، تورم انتظاری سال آینده است. ما امیدواریم در مذاکرات میان تشکل‌های کارگری و دولت بر همین مبنا به یک نرخ معقول افزایش دستمزد برسیم تا موضوع تورم انتظاری از کنترل خارج نشود.
وی در پایان در پاسخ به سوالی پیرامون اینکه چرا در سال گذشته نیز باتوجه به مطرح شدن موضوع تورم انتظاری باز هم شاهد عدم کاهش این نرخ بودیم، گفت: توضیحات کافی را در این زمینه دادم و پاسخ دیگری ندارم.
انتهای پیام/
به خاطر تورم انتظاری در افزایش حقوق کارگران و کارمندان محدودیت داریم ایلنا - خبرگزاری کار ایران

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   بهرام   ماه پیش  

چطور برای ایجاد تورم محدودیت ندارید ؟
افزایش دستمزد برای جبران بلایی است که همین امسال با تورم سر مردم آورده اید ( البته جبران با یک سال تاخیر) .
از این‌گذشته ، از کجا معلوم تورم انتظاری شما در سال آینده همان تورم واقعی باشد ؟ اگر راست می گویید اختلاف بین تورم واقعی امسال و درصد افزایش دستمزد سال پیش را مقایسه کرده و اختلاف آن را یکجا پرداخت کنید و تسویه حساب کنید و پس،از،آن دستنزد را مطابق تورم اتنظاری سال آینده محاسبه کنید .
حرف شما مانند این است که یک دانش آموز تنبل جایزه بخواهد و بگوید معدل انتظاری من برای سال آینده ۲۰ است !!!!
پژوهشیار