استاندار آذربایجان شرقی:

خیران برای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی تلاش کنند

1398/10/11 - 13:47 - کد خبر: 10954 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی خواستار مشارکت خیران در احداث کتابخانه‌های عمومی و گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی شد.

به گزارش نصر،  محمدرضا پورمحمدی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، بر اهمیت تقویت بنیه های فرهنگی جامعه تاکید کرد و گفت: توجه ویژه به مسائل فرهنگی، باعث تسریع در کارهای عمرانی و زیرساختی شده و مردم را به آینده امیدوارتر می کند.
وی به افزایش تعداد کتابخانه های عمومی و منابع آنها اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه آمار مربوط  به اعضای کتابخانه های عمومی و میزان مراجعات مردمی به این مجموعه های فرهنگی، خوب نیست و باید برای گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه باید کتاب های خوب و مفید در جامعه معرفی شود، افزود: کتاب، از جمله ضروریات زندگی هر انسانی است که باید نهادهای فرهنگی و متولی این حوزه، کتاب های مناسب هر قشر را معرفی کنند.
استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت راه اندازی کتابخانه های دیجیتالی اشاره کرد و گفت: درست است که هیچ جایگزینی برای کتاب وجود ندارد ولی نیازها و اقتضائات امروز جامعه ایجاب می کند که علاوه بر کتاب های چاپی، کتاب های دیجیتالی نیز تولید شده و مورد استفاده عموم جامعه و بخصوص جوانان قرار گیرد.
 پورمحمدی همچنین خواستار مشارکت خیران در احداث کتابخانه های عمومی شد و افزود: انتظار داریم که خیران عزیز در حوزه احداث کتابخانه و گسترش فرهنگ کتابخوانی تلاش کنند.
در این جلسه، مسائل و مشکلات چند کتابخانه عمومی در تبریز و سایر شهرستان های استان مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/
خیران برای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی تلاش کنند نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار