رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی؛

رای گیری در آذربایجان شرقی در چهار هزار و ۸۶۸ نقطه انجام می شود

1402/12/11 - 11:48 - کد خبر: 109512 نسخه چاپی

نصر: رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: رای گیری از مردم در سه هزار و ۲۳۲ شعبه و چهار هزار و ۸۶۸ نقطه از استان انجام می شود.

به گزارش نصر، تراب محمدی روز جمعه در گفت و گویی اظهار کرد: آذربایجان شرقی نیز همانند سایر نقاط کشور، برای برگزاری سالم این انتخابات ۱۰۰ درصد آماده بوده و نقطه ای از استان از قلم نیافتاده و صندوق های سایر در مناطق سخت عبور نیز آماده رای گیری از مردم هستند.
وی تاکید کرد: مردم به تاسی از رهبر معظم انقلاب، در ساعات اولیه پای صندوق های رای حاضر شوند و از تمامی ظرفیت هایی که برای حوزه های انتخابی تعیین شده استفاده کنند.
محمدی گفت: هنگام مراجعه به شعب اخذ رای، یکی از مدارک هویتی شناسنامه، گواهینامه، کارت پایان خدمت، گذرنامه و کارت ملی را همراه داشته باشند.
وی افزود: همچنین هنگام نوشتن اسامی نامزدهای انتخابی، کد انتخاباتی آنها را در برگ رای درج کنند زیرا تعدادی تشابه اسمی وجود دارد و با نوشتن کد انتخابی، حقی از نامزدها ضایع نمی شود.
وی بیان کرد: در این انتخابات، ۲ برگ رای با رنگ های متفاوت در اختیار رای دهندگان قرار می گیرد که مربوط به مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری است و همان طور که تاکید شد مردم از تمام ظرفیت های حوزه های انتخابی و تعداد نمایندگان تعیین شده برای آن حوزه استفاده کنند.
محمدی از اعضای شعب اخذ رای و نمایندگان فرمانداران خواست تا با دقت، اطلاعیه های ستاد انتخابات را پیگیری و رصد کنند و نظم و انضباط شعب را در اولویت قرار دهند.
دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز جمعه یازده اسفند ماه برگزار می شود.
آذربایجان شرقی با جمعیت چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و ۲۲ شهرستان، در مجلس شورای اسلامی دارای ۱۹ کرسی از ۱۳ حوزه انتخابیه است و این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز پنج عضو دارد.
افزون بر سه میلیون نفر در آذربایجان شرقی واجد شرایط رای دادن هستند.
انتهای پیام/ 
رای گیری در آذربایجان شرقی در چهار هزار و ۸۶۸ نقطه انجام می شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار