رئیس بیمه مرکزی مطرح کرد: 

ایجاد صندوق نوآوری و شکوفایی بیمه برای دانش بنیان ها/ نقش تحریم در همکاری بیمه های ایران با شرکت های خارجی

1402/12/10 - 10:38 - کد خبر: 109446 نسخه چاپی

نصر: رئیس بیمه مرکزی در سفر خود به تبریز و نشست با اصحاب رسانه گفت: ایجاد صندوق نوآوری و شکوفایی صنعت بیمه برای حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان صنعت بیمه است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال توسط وزیر محترم اقتصاد افتتاح شود.

به گزارش نصر، علی استاد هاشمی رئیس کل بیمه مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن اشاره به نقش بی بدیل صنعت بیمه در اقتصاد کشور، گفت: جمع‌آوری ریسک از کل صنعت و اقتصاد و کمک به تامین مالی و سرمایه‌گذاری در اقتصاد، کارکرد صنعت بیمه در همه جای جهان است.
وی با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه در ایران پایین است، افزود:   ریسک را در صنعت و اقتصاد پوشش می دهیم و تمام صنایع بزرگ ایران از جمله ناوگان هوایی، کشتی‌ها، پتروشیمی‌ها و سایر صنایع بزرگ کشور تحت پوشش بیمه قرار دارد. 
وی با اشاره به اینکه کم بیمه گی در استان ضعف اقتصادی نیست و باید فرهنگ سازی و آگاهی رسانی بیشتر شود، ادامه داد: برای جبران ضعف شرکت‌های بیمه در حوزه سرمایه‌گذاری، باید اوراق مختلف بیمه‌ای را ایجاد کنیم تا به راحتی تامین مالی خواهد شد. 
رئیس کل بیمه مرکزی اضافه کرد: آیین‌نامه سرمایه‌گذاری ما تلاش می‌کند که سرمایه‌گذاری را برای شرکت‌ها تسهیل کند، از جمله این اقدامات می‌توان به سرمایه‌گذاری سپرده‌های بیمه عمر شرکت‌ها در صندوق‌های طلا اشاره کرد.
وی همچنین به ارائه مجوز خدمات بیمه ای برای بانوان سرپرست خانواده اشاره کرد و گفت: بیمه ملت سال گذشته برای فعال کردن این بیمه اقدام کرده است.
وی در خصوص نقش تحریم‌ها در توسعه بین المللی شرکت‌های بیمه‌ای، گفت: می‌خواهیم شرکت بیمه مشترک با یک کشور ایجاد کنیم اما بحث تحریم‌ها به شدت روی آن سایه انداخته و نگران هستند.
وی اضافه کرد:  از سال گذشته مرکز نوآوری را در بیمه مرکزی ایجاد کردیم که امسال آن را در کنار پژوهشکده بیمه پایدار کنیم.
رئیس بیمه مرکزی بر لزوم حمایت از طرح های دانش بنیان صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: با هزار میلیارد تومان صندوق سرمایه ایجاد شده است و این صندوق تا پایان سال افتتاح خواهد شد تا در سال اتی شاهد رونق طرح های نواورانه در صنعت بیمه باشیم.
استاد هاشمی با بیان اینکه باید فعالیت‌های نوآورانه را شتاب بدهیم، ادامه داد: یکی از برنامه‌ها، مشارکت در اوراق فروش متری مسکن است که در حال مذاکره با شرکت‌های سرمایه‌گذاری بیمه‌ای هستند. الان در آیین‌نامه جدید، دست شرکت‌ها باز است.
وی در خصوص اوراق بیمه اتکایی گفت: برخی از شرکت‌ها اوراق مختلف را مجوز می‌گیرند. مجوز اوراق بیمه های اتکایی صادر شده و تا یکی دو ماه آینده اجرایی می‌شود.
انتهای پیام/
ایجاد صندوق نوآوری و شکوفایی بیمه برای دانش بنیان ها/ نقش تحریم در همکاری بیمه های ایران با شرکت های خارجی گلناز پورنامی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار