تجلیل از اساتید دانشکده علوم پزشکی در تبریز

1402/12/08 - 12:33 - کد خبر: 109342 نسخه چاپی

نصر: در مراسمی از اساتید پیشکسوت و بازنشستگان دانشکده علوم پزشکی تبریز تجلیل شد.

به گزارش نصر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مراسم تجلیل از اساتید دانشکده علوم پزشکی به جایگاه عالمان در تاریخ اشاره کرد و گفت: در تاریخ بشر برخی موارد اهمیت ویژه ای دارند و یکی از آنها بحث علم و عالمان هستند و در طول تاریخ رتبه اول درجات افتخار برای افرادی است که در راه علم زحمت کشیدند.
نقی پور افزود: افرادی که برای بهبود زندگی بشریت تلاش کردند و کسانی که در راه سلامت بشریت ایثارگری کردند جایگاه خاصی داشته و دارند.
نقی پور ادامه داد: در تاریخ و در همه ادیان و مذاهب کسانی که به همنوع خود خدمت کردند مورد تقدیر و تکریم بودند.
وی افزود: در حوزه سلامت و پزشکی و جایگاه خدمت به سلامت انسان ها از بالاترین درجات خدماتی است که توسط یک انسان به همنوع صورت می گیرد که همواره در تاریخ مورد تقدیر قرار گرفته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز بالاترین درجه انسانیت را در نزد خدای متعال تعلیم و تربیت دانست و گفت:این برترین جایگاه انسانیت است که مختص انبیاست و همه این ارزش ها و افتخارات در وجود نازنین شما بزرگواران جمع شده است. اساتیدی که جوانی و زندگی خود را برای بهبود زندگی بشریت هدیه کرده و در ادامه آن را برای نسل آینده تعلیم و انتقال داده و در جهت رشد علم و سلامتی تلاش کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: به شما، زحمات و آموخته هایتان افتخار کرده و تقدیر و تشکر می کنم که وجود شما در جامعه و دانشگاه مایه مباهات همگان است و توفیق قدرشناسی از شما توفیقی از سوی خدای متعال برای ما بوده است.
حجت الاسلام خیری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اهمیت و جایگاه معلمی در اسلام  از اساتید بازنشسته به عنوان ذخایر دانشگاه یاد کرد و آنان را سرمایه های ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی تبریز دانست.
در این مراسم با اهدای تندیس یادبود از ۱۹۱ استاد بازنشسته و پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی تبریز تجلیل شد. 
انتهای پیام/
تجلیل از اساتید دانشکده علوم پزشکی در تبریز نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار