وزیر آموزش و پرورش:

شناسایی استعدادهای قرآنی و انس با عترت هدف اصلی آموزش و پرورش است

1402/12/03 - 14:14 - کد خبر: 109135 نسخه چاپی

نصر: وزیر آموزش و پرورش گفت: مهم ترین هدف آموزش و پرورش، شناسایی استعدادهای قرآنی و معرفی آنها در قالب مسابقات و سرمایه گذاری نسبت به آنها است.

به گزارش نصر، رضامراد صحرایی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه چهارمین مسابقات بین المللی قرآن کریم و هشتمین مسابقات بین المللی دانش آموزان جهان اسلام در محل سالن اجلاس سران افزود: نزول قرآن به معنای تجلی لحظه به لحظه صاحب آن است. در مقام تفسیر و فهم قرآن باید به حبل الله المتین متصل به آن یعنی پیامبر صلی الله علیه و آله اهل بیت ایشان مراجعه کرد.
وی ادامه داد: آموزه های قرآن در صدر گزاره های رسمی جمهوری اسلامی قرار دارند. مهم ترین پشتوانه نظام تعلم و تربیت ایران قرآن است. بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، در تمامی ساحت های ششگانه منطبق بر معیارها و مبانی تعلیم و تربیت اسلامی، قرآن مبنای اصلی است. قرآن قطب نمای حرکت و تحول است.
صحرایی با اشاره به اینکه آموزش قرآن مقدمه ای برای تربیت قرآنی است، ادامه داد: برای تحقق این امر، سند تحول بنیادین راهکار انس با قرآن کریم را میان دانش آموزان مطرح می کند. امروز انس با قرآن در دستور کار وزارت آموزش و پرورش است. درک مفهوم انس با قرآن برای دستیابی به هدف غایی ما اهمیت زیادی دارد. انس با قرآن لذتی بی بدیل در انسان پدید می آورد تا آنجا که به خوی او تبدیل شود. غایت انس با قرآن، انس با پیامبر (ص) و عترت او به ویژه امام عصر عجل الله تعالی فرجه است.
وی با تأکید بر اینکه مهم ترین هدف آموزش و پرورش، شناسایی استعدادهای قرآنی و معرفی آنها در قالب مسابقات و سرمایه گذاری نسبت به آنها است، گفت: در رویکرد جدید و در راستای سند تحول، مسیر پرورش قرآنی بر آموزش قرآنی پیشی گرفت و همزمان با آموزش عمومی قرآن، استعدادیابی و شوق آفرینی و ارائه تصویری کارآمد از قرآن و دین به دانش آموزان در دستور کار قرار گرفت. هدف ما این است که دانش آموزان قرآن را فرا بگیرند و تربیتی قرآنی داشته باشند. چنین تربیتی، انسان هایی فرهیخته و انقلابی که دل در گروی محبت اهل بیت دارند می‌سازند. در واقع از مسیر محبت عترت نیز انس با قرآن هم حاصل می شود.
انتهای پیام/
شناسایی استعدادهای قرآنی و انس با عترت هدف اصلی آموزش و پرورش است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار