رئیس جمهور:

منابع ساخت مسکن جزو تسهیلات تکلیفی بانکها حساب نشود

1402/11/29 - 16:27 - کد خبر: 108869 نسخه چاپی

نصر: رئیسی از ساخت واحد‌های مسکونی از طرف بانک‌ها استقبال، اما تأکید کرد که فعالیت بانک‌ها در این حوزه، یک فعالیت تجاری است و منابع صرف شده در این بخش، نباید جزو تسهیلات تکلیفی آنها در بخش مسکن، حساب شود.

به گزارش نصر، رئیسی، امروز شنبه در چهاردهمین نشست شورای‌ عالی مسکن در دولت مردمی، با قدردانی از همه تلاش‌های انجام‌ شده برای تسریع در پیشبرد نهضت ملی مسکن، از جمله آغاز عملیات اجرایی ساخت حدود ۶۰هزار واحد مسکونی برای دانشگاهیان و نیز خوابگاه‌های متأهلی در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: مسکن از بخش‌های پیشران اقتصاد است و ضمن رونق تولید، آثار ضد تورمی جدی و مؤثر دارد.
رئیس جمهور با بیان اینکه اقدامات انجام شده در چارچوب نهضت ملی مسکن به لحاظ کیفی و کمی خوب بوده است، اما همچنان جای کار بیشتری دارد، گفت: باید چارچوب و دستورالعمل دقیقی برای تسهیل و تسریع موضوع ساخت واحد‌های مسکونی برای دانشگاهیان و خوابگاه‌های متأهلی در دانشگاه‌ها تبیین شود تا موضوع با جدیت و جامعیت بیشتر انجام شود.
رئیسی، اجرای قانون مولدسازی را یکی از مهم‌ترین راهکار‌های تأمین منابع لازم برای پیشبرد طرح‌های ساخت مسکن عنوان کرد و دستور داد، برای نتیجه‌گیری بهتر از قانون مولدسازی، طرحی با همکاری استان‌ها تهیه شود که بر اساس آن، میزان درآمد‌های اجرای طرح مولدسازی و حوزه‌هایی که قرار است این درآمد‌ها در آنها هزینه شود، از جمله طرح‌های ساخت مسکن، به‌طور دقیق پیش‌بینی شود.
 رئیس جمهور، همچنین با توجه به طرح موضوع تجمیع اعتبارات در نظر گرفته شده برای اعطای تسهیلات مسکن در بانک مسکن در چند نشست، گفت: وزیر راه و شهرسازی، این موضوع را در نشستی با حضور رئیس کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌ها بررسی کرده است و نظر قطعی در اینباره را باید در نشست آینده شورای‌ عالی مسکن ارائه کند.
رئیسی از ساخت واحد‌های مسکونی از طرف بانک‌ها نیز استقبال، اما تأکید کرد که فعالیت بانک‌ها در این حوزه، یک فعالیت تجاری است و منابع صرف شده در این بخش، نباید جزو تسهیلات تکلیفی آنها در بخش مسکن، حساب شود.
 رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود، اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را درباره اولویت کارکنان دستگاه‌ها برای بهره‌مندی از ساختمان‌ها و زمین‌هایی که در طرح نهضت ملی مسکن شناسایی می‌شوند، تأیید کرد.
 رئیسی، همچنین خواستار توجه جدی به تأمین زیرساخت‌های لازم برای واحد‌های مسکونی در حال احداث شد و گفت: تأمین نیازمندی‌ها و زیرساخت‌هایی مانند آب، برق، گاز و دیگر نیاز‌ها مثل مدرسه، همزمان با ساخت این واحد‌ها دنبال شود تا خانه‌های تکمیل شده، معطّل این کارها نمانند.
انتهای پیام/
منابع ساخت مسکن جزو تسهیلات تکلیفی بانکها حساب نشود نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار