رسول زاده خبر داد:

تردد در جاده‌ های کوهستانی آذربایجان‌شرقی با زنجیرچرخ امکان‌ پذیر است

1402/11/29 - 08:51 - کد خبر: 108818 نسخه چاپی

نصر: معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بارش برف در روزهای گذشته موجب لغزندگی جاده‌های استان شده و تردد در مناطق کوهستانی با زنجیرچرخ امکان پذیر است.

به گزارش نصر، «غلامرضا رسول زاده»، روز یکشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه در برخی از محورهای ارتباطی آذربایجان شرقی بارش برف در جریان است، افزود: بارش برف در گردنه های «شیبلی» در بستان آباد و «پیام» در مرند و «قره بابا» در آزادراه پیامبر اعظم موجب کندی تردد در این مناطق شده است.
وی با اشاره به اینکه تمام راه های شریانی، اصلی، فرعی و روستایی استان باز بوده و تردد در آنها در جریان است، اظهار کرد: اکنون گروه های راهداری استان با حضور در محورهای ارتباطی مشغول برف روبی و نمک پاشی هستند.
معاون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به لغزندگی جاده ها، رانندگان برای تردد در مناطق کوهستانی و برفگیر استان خودرو خود را به تجهیزات و پوشاک زمستانی مجهز کنند.
رسول زاده ادامه داد: رانندگان و مسافران از انجام سفرهای غیرضروری به مناطق کوهستانی استان در هنگام بارش برف خودداری و در صورت ضرورت قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگوست، در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب و از اپلیکیشن ۱۴۱ و وب سایت www.۱۴۱.ir نیز برای آگاهی از وضع آب و هوایی جاده ها استفاده کنند.
بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی، فعالیت سامانه بارشی امروز یکشنبه در استان ادامه می یابد و موجب بارش برف، باران و مه می شود.
آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.
این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.
انتهای پیام/
تردد در جاده‌ های کوهستانی آذربایجان‌شرقی با زنجیرچرخ امکان‌ پذیر است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار