خبر/

آغاز اجرای طرح جامع هرس فرم‌دهی درختان در سطح تبریز

1402/11/27 - 19:29 - کد خبر: 108744 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از آغاز اجرای طرح جامع هرس فرم‌دهی درختان در سطح شهر تبریز خبر داد.

به گزارش نصر، سیامک آسیایی صبح امروز در جریان بازدید از روند اجرای طرح جامع هرس درختان در سطح شهر با اعلام این خبر، گفت: در آستانه سال نو و بعد از برگزاری دوره‌های آموزش تئوری و عملی لازم برای اکیپ‌های عملیاتی هرس و نیروهای دخیل در این امر، اجرای طرح جامع هرس درختان در سطح شهر آغاز شد.
وی با اشاره به ضرورت و فوائد هرس درختان و درختچه‌ها در سطح شهر، تصریح کرد: همه ساله در  فصلهای مختلف و بسته به نوع درختان و درختچه‌ها، عملیات پیرایش و فرم دهی انواع گونه‌های گیاهی به ویژه درختان و درختچه‌ها با مکان‌یابی و زمانبندی مناسب انجام می‌گیرد.
آسیایی در این زمینه با یادآوری ضرورت اجرای عملیات هرس زمستانه و پیش بهاره درختان نیز، حذف شاخه‌های خشک و زوائد در این فصل از سال را ضروری عنوان کرد.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز همچنین در ادامه از تداوم آماده‌سازی محلهای گلکاری در سطح شهر و اجرای طرح سمپاشی زمستانه درختان در سطح شهر خبر داد که با زمانبندی مناسب طی روزهای آتی انجام می‌گیرد.
انتهای پیام/
آغاز اجرای طرح جامع هرس فرم‌دهی درختان در سطح تبریز نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار