معاون استاندار آذربایجان‌شرقی؛

۲۷۸ هزار نفر در مراغه و عجب‌شیر حائز شرایط رای هستند

1402/11/26 - 12:55 - کد خبر: 108703 نسخه چاپی

نصر: معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: ۲۷۸ هزار نفر از جمعیت شهرستان‌های مراغه و عجب‌شیر، در انتخابات یازده اسفند سال جاری حائز شرایط رای هستند. 

به گزارش نصر، «داود اسدیان» روز پنج‌شنبه در دومین جلسه از کمیته جلب مشارکت‌های انتخاباتی این شهرستان افزود: ۲۰۳ هزار نفر از این تعداد ساکن مراغه و ۷۵ هزار نفر ساکن عجب‌شیر هستند.
 تاکنون صلاحیت ۴۳ داوطلب مجلس دوازدهم در حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر تایید شده است
وی با بیان اینکه ۴۳ داوطلب انتخابات مجلس دوازدهم در حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر صلاحیت اخذ کرده‌اند، اضافه کرد: ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از حائزان شرایط نیز رای‌اولی ساکن مراغه و هشت هزار نفر هم رای اولی ساکن عجب‌شیر هستند.

 مراغه در انتخابات ۱۱ اسفندماه ۱۰ هزار و ۵۰۰ رای اولی دارد
به گفته فرماندار مراغه مشارکت حداکثری در انتخابات یازده اسفندماه برای دشمنان یاس‌آور و برای دوستان امیدبخش است و علاوه بر مشارکت حداکثری، باید سلامت، امنیت و رقابت انتخاباتی نیز مورد توجه دست‌اندرکاران و نخبگان جامعه قرار گیرد.
«اسدیان» با تاکید بر اینکه دشمنان تحریم انتخابات را تبلیغ می‌کنند، تصریح کرد: انتخابات در کشورمان یکی از جلوه‌های مردم‌سالاری دینی محسوب می‌شود و اولویت نخست آن مشارکت حداکثری است.‌
وی در خصوص استفاده از فضاهای عمومی شهر برای افزایش شور انتخاباتی، بیان کرد: هر دستگاه اجرایی شهرستان یک‌ بنر در خصوص اهمیت مشارکت انتخاباتی در معرض دید مراجعه‌کنندگان نصب می‌کند و مشارکت اصناف نیز در زمینه ایجاد شور انتخاباتی جلب می‌شود.
فرماندار مراغه از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هم خواست تا برای بازنشر محتوای انگیزشی برای جلب مشارکت حداکثری کاربران فضای مجازی برنامه‌ریزی کند.
«اسدیان» همچنین بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها، جلب مشارکت زنان در انتخابات، اجرای برنامه زنده رادیویی و برپایی ایستگاه انتخاباتی را از دیگر مصوبه‌های این جلسه برای جلب مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۱ اسفندماه عنوان کرد.
به گزارش ایرنا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری یازده اسفندماه برگزار و یک نفر از حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر به مجلس دوازدهم راهی می‌شود.
انتهای پیام/
۲۷۸ هزار نفر در مراغه و عجب‌شیر حائز شرایط رای هستند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار