خبر/

امضاء تفاهم نامه همکاری جامع وزارت دفاع و دانشگاه آزاد اسلامی

1398/10/10 - 15:16 - کد خبر: 10867 نسخه چاپی

نصر: تفاهم‌نامه همکاری جامع بین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دانشگاه آزاد اسلامی با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتتیبانی نیروهای مسلح و محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به امضاء رسید.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، این تفاهم نامه به‌منظور ایفای نقش موثر در تحقق الگوی اسلامی  ایرانی پیشرفت و پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب اسلامی و در راستای سند توسعه و اقتدار علمی و عملی کشور با بهینه‌سازی و ارتقاء توان آموزشی و پژوهشی با اتکا به تعامل، اشتراک و بهره‌مندی از ظرفیت‌های متقابل به امضاء رسید.
این تفاهم نامه برای استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و امکانات علمی و توسعه همکاری‌ در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، فناوری، دانشجویی و ارائه خدمات به کارکنان و خانواده‌های نیروهای مسلح به منظور برطرف کردن نیازها و پیشبرد برنامه ها و فعالیت های مکمل و مشترک به امضاء رسید.
تبادل اطلاعات علمی، تحقیقاتی و مشاوره ای  مورد نیاز متقابل ، تعریف و هدایت پروژه های مشترک و مکمل دانش بنیان و فناوری های نوین با رویکرد مرز شکنی دانش های نوظهور، تبادل اساتید آموزشی، پژوهشی و مهارتی مجرب و انتشار کتب و مقالات علمی حاصل از دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی مشترک از جمله مفاد مشترک این تفاهم نامه است.
تجاری سازی یافته های پژوهشی مشترک، برگزاری فن بازار و استارت آپ های مشترک، برپایی نمایشگاه و معرفی محصولات، خدمات و تولیدات دانش بنیان و برگزاری گردهمایی و همایش علمی در سطح ملی و منطقه ای از جمله تعهدات مشترک وزارت دفاع و دانشگاه آزاد اسلامی در اجرای این تفاهم نامه به شمار می رود.
این تفاهم نامه در جریان حضور و بازدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از معاونین این دانشگاه از نمایشگاه دائمی دستاوردهای صنعت دفاعی و تشکیل جلسه راهبردی به امضاء رسید.
انتهای پیام/
امضاء تفاهم نامه همکاری جامع وزارت دفاع و دانشگاه آزاد اسلامی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار