سخنگوی ستاد انتخابات کشور خبر داد:

محرومیت از ۲ دوره کاندیداتوری برای نامزدهای عدول‌کننده از قوانین مالی انتخابات

1402/11/25 - 08:24 - کد خبر: 108627 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی ستاد انتخابات کشور از محرومیت از ۲ دوره کاندیداتوری برای نامزدهایی که از قوانین مالی انتخابات عدول کنند، خبر داد.

به گزارش نصر، محسن اسلامی شامگاه سه‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ در یک برنامه تلویزیونی در پاسخ به این سوال که، "اگر کاندیداهای انتخابات از قوانین مالی عدول کنند، چه جرایمی خواهند داشت؟" اظهار کرد: بر اساس آنچه در قانون آمده، مجازات درجه ۶ دارد و دو دوره از کاندیداتوری در هرگونه انتخاباتی محروم خواهند شد.
وی با اشاره به قانون جدید انتخابات، یادآور شد: ما از کاندیداها یک شماره‌حساب اخذ کرده‌ایم و فردی را به عنوان حسابدار معرفی کرده‌اند و یک سامانه مالی انتخابات ایجاد کرده‌ایم که کاندیداها حتما باید منابع و هزینه‌های تبلیغات را از طریق حسابدار معرفی شده، در سامانه مالی انتخابات ثبت کنند. به همین دلیل این قانون شفافیت و سامانه مالی انتخابات در این دوره بسیار مهم است و نامزدها هم به این عرصه جدید توجه دارند.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: الآن در طول بررسی‌هایی که در هیات‌های اجرایی، هیات‌های نظارت و شورای نگهبان صورت می‌گیرد، حتما به تخلفات انتخاباتی رسیدگی می‌شود. اگر تخلف انتخاباتی در سامانه مالی انتخابات و هزینه‌کرد در تبلیغات مرتکب شوید، برای آینده هم این موضوع ثبت می‌شود.
وی در پاسخ به این سوال که، "اگر پس از رای آوردن این موضوع مشخص شود چه اتفاقی می‌افتد؟"، گفت: این موضوع با شرایطی که گفتم در هیأت‌های اجرایی و نظارت و مراجع قضایی بررسی می‌شود و تصمیم‌گیری دارد.
اسلامی همچنین درباره شروع تبلیغات کاندیداها، بیان کرد: تبلیغات کاندیداهای مجلس خبرگان از ۲۵ بهمن آغاز می‌شود و تا نهم اسفند به مدت ۱۵ روز ادامه دارد. تبلیغات انتخابات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی هم از سوم اسفند شروع می‌شود و تا نهم اسفند ادامه دارد.
انتهای پیام/
محرومیت از ۲ دوره کاندیداتوری برای نامزدهای عدول‌کننده از قوانین مالی انتخابات خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار