مدیر شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی خبر داد:

رشد 45 درصدی منابع بانک توسعه تعاون در استان / افزایش 370 درصدی پرداخت وام ازدواج

1402/11/23 - 13:47 - کد خبر: 108528 نسخه چاپی

نصر: مدیر شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی از افزایش 45 درصدی جذب منابع این بانک در استان و رشد 35 درصدی میزان تسهیلات پرداختی خبر داد.

به گزارش نصر، مسعود کردستانی به مناسبت گرامی‌داشت ایام الله دهه فجر عملکرد بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی را تشریح کرد.
وی ضمن تبریک این ایام به تعاونگران؛ مشتریان و اقشار مختلف جامعه گفت: در تلاش هستیم در سایه همدلی کلیه همکاران استان و با استفاده بهینه از تمام ظرفیت‌های موجود در جهت توسعه و بزرگ کردن بخش تعاون در استان گام‌های موثری برداریم.
وی ضمن اعلام حمایت از تعاونی‌های دانش بنیان گفت: فضای کسب و کار باید به سمت ایده های کارساز برود.
کردستانی اضافه کرد: منابع بانک توسعه تعاون استان در سال جاری بیش از ۴۵ درصد رشد نشان می‌دهد؛ همچنین در این مدت میزان تسهیلات پرداختی استان بیش از ۳۵ درصد رشد دارد.
وی در خصوص اعطای تسهیلات در بخش های حمایتی نیز گفت: در سالجاری مبلغ 785 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات ازدواج در استان پرداخت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 370 درصد رشد نشان می دهد.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی اضافه کرد: در تسهیلات فرزندآوری نیز امسال 260 میلیارد و 400 میلیون رسال تسهیلات در استان پرداخت شده که در مقایسه با مدت مشابه بیش از ۲۳۰ درصد رشد نشان می‌دهد.
وی اظهار داشت: تسهیلات پرداختی استان در موضوع قرض الحسنه اشتغال زایی کمیته امداد نیز مبلغی بالغ بر 97 میلیارد و 200 میلیون ریال و در بحث اشتغال زایی بهزیستی استان 122 میلیارد ریال پرداختی داشتیم که صد در صد تعهدات استان را شامل می شود.
کردستانی خاطر نشان کرد: امروزه کسب و کار خانگی به یکی از راه‌های خود اشتغالی تبدیل شده اما برای راه‌اندازی یک کسب و کار خانگی نیاز به سرمایه اولیه وجود دارد که دولت برای حمایت از این افراد تسهیلات مشاغل خانگی را در نظر گرفته است.
وی ادامه داد: بانک توسعه تعاون به عنوان یکی از بانک های عامل در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در 10 ماهه اول امسال بیش از 245 میلیارد و 300 میلیون ریال تسهیلات از این محل پرداخت کرده که 100 درصد مبلغ ابلاغی مرحله اول و 82 درصد مبلغ ابلاغی مرحله دوم را در استان شامل می شود.
کردستانی با اشاره به آمار تسهیلات پرداختی اشتغال پایدار روستایی نیز اظهار داشت: امسال بانک توسعه تعاون به ۲۷ طرح از محل اشتغال پایدار روستایی جمعاً به مبلغ 428 میلیارد و 715 میلیون ریال تسهیلات پرداخت کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 314 درصد رشد نشان می‌دهد.
وی میزان ضمانت نامه های صادر شده در استان را دو هزار و 429 میلیارد و 551 میلیون ریال اعلام کرد و اذعان داشت: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از ۱۴۳ درصد رشد برخوردار است.
وی در خصوص گشایش اعتبار اسنادی ریالی عملکرد استان را بالغ بر سه هزار و 494 میلیارد و 211 میلیون ریال خواند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۴۰ درصد رشد نشان می‌دهد.
کردستانی همچنین به افزایش سه برابری تفاهم نامه های منعقده بین بانک توسعه تعاون با سایر شرکت ها و سازمان ها اشاره کرد و گفت: امسال 97 فقره تفاهم نامه همکاری با شرکت ها و سازمان های مختلف برای ارایه خدمات بانکی منعقد شده است که نسبت به سال گذشته این رقم سه برابر رشد نشان می دهد.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی رقم کلی تفاهم نامه های منعقده امسال را یک هزار و 540 میلیارد ریال خواند که به ترتیب در حوزه های تولید، مسکن ، کشاورزی و بازرگانی اختصاص یافته است.
این گزارش می افزاید، تفاهم نامه همکاری با شرکت چرخشگر، سازمان همیاری شهرداری های استان، شرکت تعاونی مسکن کارکنان دادگستری تبریز، پالایشگاه نفت تبریز، شرکت شهرک های صنعتی استان، تعاونی مسکن شرکت آب منطقه ای استان و ... از آن جمله اند.
گزارش روابط عمومی مدیریت شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی حاکی است، در حال حاضر بانک توسعه تعاون به عنوان تنها بانک دولتی بخش تعاون با 22 شعبه در استان و بالغ بر 450 شعبه در سطح کشور ارایه خدمات می نماید.
انتهای پیام/
رشد 45 درصدی منابع بانک توسعه تعاون در استان / افزایش 370 درصدی پرداخت وام ازدواج نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار