مدیرعامل آبفای استان مطرح کرد:

بهره‌مندی بیش از ٧٥ درصد جمعیت شهری آذربایجان شرقی از خدمات دفع بهداشتی فاضلاب

1402/11/16 - 15:51 - کد خبر: 108181 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل آبفای آذربایجان شرقی گفت: تاکنون ٩٠٠ هزار فقره انشعاب فاضلاب در استان واگذار شده و بیش از ٧٥ درصد جمعیت شهری از این خدمات بهره مند شده‌اند.

به گزارش نصر، محمد خانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در رابطه با وضعیت شبکه فاضلاب شهری آذربایجان شرقی اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در راستای ارتقای بهداشت سلامت جامعه و برای کمتر شدن مشکلات زیست محیطی در سال‌های آینده و با توجه به افزایش جمعیت اقدام به احداث تصفیه خانه و توسعه شبکه فاضلاب کرده است به طوری که با احداث و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب، آلودگی زیست محیطی به‌طور چشمگیری کاهش یافته و وضعیت بهداشتی شهر بهبود یافته است.
وی یادآور شد: از طرفی با عنایت به اثرات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در جهت توسعه پایدار و حفظ سلامت محیط زیست و نسل آینده، ایجاد شبکه، تاسیسات و تصفیه خانه‌های فاضلاب به‌صورت مدرن همواره مورد تاکید مسئولین بوده که در این راستا اقدامات چشمگیری انجام شده است.
خانی در ادامه بیان کرد: تاکنون چهار هزار و ۵۴  کیلومتر شبکه فاضلاب شهری و به‌موازات آن ١٢ تصفیه خانه فاضلاب در استان به بهره برداری رسیده و هشت تصفیه خانه نیز در حال احداث است.
مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی افزود: حدود ٩٠٠ هزار فقره انشعاب فاضلاب واگذار شده و بیش از ٧٥ درصد جمعیت شهری از این خدمات بهره مند شده‌اند؛ این در حالی است که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ گام اساسی در این زمینه انجام نشده بود.
انتهای پیام/
بهره‌مندی بیش از ٧٥ درصد جمعیت شهری آذربایجان شرقی از خدمات دفع بهداشتی فاضلاب خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار