مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد:

آذربایجان‌شرقی مقصد سرمایه‌گذاران در بخش صنعت

1402/11/16 - 15:47 - کد خبر: 108180 نسخه چاپی

نصر: مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به کسب رتبه نخست استان در صدور جواز تاسیس ایجادی گفت: بر اساس آمار در 10 ماه امسال هزار و 700 فقره جواز تاسیس ایجادی برای شروع سرمایه گذاری‌های جدید صادر شده که این موضوع همچنان افزایش علاقه مندی به سرمایه گذاری در بخش صنعت استان را نشان می دهد.

به گزارش نصر، محمد جعفر عظمائی امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بیشترین صدور جواز تاسیس ایجادی مربوط به شهرستان‌های تبریز، شبستر، آذرشهر و بستان‌آباد است.
وی گفت: بیشترین صدور جواز ایجادی به ترتیب متعلق به گروه‌های صنعتی محصولات فلزی فابریکی، محصولات از لاستیک و پلاستیک، ساخت مواد و محصولات شیمیائی، ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات و محصولات غذائی و آشامیدنی‌ها است.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی ادامه داد: دو هزار و ۹۰۰ طرح‌ در دست اجرا اعم از جوازهای تاسیس دارای پیشرفت فیزیکی در داخل و خارج شهرک های صنعتی استان با ارزش سرمایه‌گذاری حدود ۵۶ همت و پیش‌بینی ایجاد اشتغال حدود ۳۹ هزار نفر در حال اجرا بوده که از این تعداد هزار و یکصد طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد است.
عظمائی از کسب رتبه نخست استان در صدور جواز تاسیس توسعه ای خبر داد و گفت: در ۱۰ ماه امسال ۱۵۰ فقره جواز تاسیس توسعه‌ای با ارزش پیش بینی سرمایه گذاری ۱۰ همت و با اشتغال پنج هزار نفر برای افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی و تنوع محصولات صادر شده که نشان دهنده افزایش علاقه مندی واحدهای صنعتی استان به توسعه واحدهای تولیدی است.
مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود: بیشترین صدور جواز توسعه‌ای در این بازه زمانی مذکور متعلق به محصولات از لاستیک و پلاستیک، محصولات فلزی فابریکی، محصولات غذائی و آشامیدنی‌ها، ساخت فلزات اساسی و سایر محصولات کانی غیرفلزی است.
انتهای پیام/
آذربایجان‌شرقی مقصد سرمایه‌گذاران در بخش صنعت خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار