خبر/

وزیران خارجه ایران و چین بر گسترش همکاری ها تاکید کردند

1398/10/10 - 10:30 - کد خبر: 10811 نسخه چاپی

نصر: «محمد جواد ظریف» و «وانگ یی» وزیران خارجه ایران و چین روز سه شنبه در پکن بر گسترش همکاری ها تاکید کردند.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به حمایت چین از چند جانبه گرایی گفت: نقش چین در حمایت از مسایل بین المللی از جمله مسایل مربوط به ایران بسیار مهم است.
ظریف ضمن انتقاد از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران خواستار مقابله جامعه بین المللی با یک جانبه گرایی و حمایت از چند جانبه گرایی شد.
وی با اشاره به برقراری روابط استراتژیک میان تهران و ‌پکن گفت: ارتقا روابط دوکشور به سطح راهبردی، بیانگر اشتیاق تهران و پکن برای افزایش تعاملات و روابط است.
ظریف با اظهار خرسندی از حضور در چین گفت: اینکه در آخرین روز سال ۲۰۱۹ با شما و ‌روز گدشته نیز با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه دیدار داشتم مایه خوشبختی است.
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به چندمین سفر خود به چین در سال ۲۰۱۹ گفت: نزدیکی این روابط نشان می دهد دو کشور باید ارتباط نزدیک و چهره به چهره با یکدیگر داشته باشند.
او اظهار کرد این سفرها نشان دهنده آن است که رهبران دو کشور دیدگاه راهبردی نسبت به روابط با چین دارند.
ظریف تصریح کرد: باید ضمن استمرار روابط، در مورد مسایل مختلف رایزنی کنیم و این سفر نیز با همین منظور انجام شده است.

ضرورت تبادل نظر چین و ایران
«وانگ یی» وزیر خارجه جمهوری خلق چین نیز در این دیدار با اشاره به قدمت روابط دو کشور بر توسعه و تقویت این روابط تاکید کرد.
او گفت دو کشور در شرایط کنونی نیاز دارند ضمن حفظ ارتباطات در مورد مسایل مختلف با یکدیگر تبادل نظر کنند.
«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، ساعتی پیش در راس هیاتی عالی‌رتبه برای دیدار و گفت و گو با همتای چینی خود وارد پکن شد.
انتهای پیام/
وزیران خارجه ایران و چین بر گسترش همکاری ها تاکید کردند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار