خبر/

تصویب ایجاد پایگاه ملی منظر فرهنگی و تاریخی مراغه

1402/11/15 - 14:08 - کد خبر: 108094 نسخه چاپی

نصر: ایجاد پایگاه ملی منظر فرهنگی و تاریخی مراغه همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر از سوی دولت، تصویب شد.

به گزارش نصر، فرماندار شهرستان مراغه گفت: ایجاد پایگاه ملی منظر فرهنگی و تاریخی مراغه که در سفر سال گذشته وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به این شهرستان مطالبه شده بود، همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر تصویب شد.
«داود اسدیان» افزود: پس از این مطالبه مردم و مسئولان شهرستان، کارشناسانی از وزارت میراث فرهنگی در مراغه حضور یافتند و موضوع طی اواخر فروردین سال جاری در سطح ملی مورد بررسی قرار گرفت و پس از نیز پیگیری‌ها ادامه یافت.
وی اضافه کرد: تصویب این پایگاه اقدام موثری برای بهره‌برداری بهینه از ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی این شهرستان به شمار می‌رود و از توجه دولت مردمی به این شهرستان حکایت دارد.
معاون استاندار با با اشاره به اینکه در سایه ایجاد این پایگاه، اعتبار لازم برای کاوش‌های باستان‌شناسی و همچنین معرفی ظرفیت‌ها و توسعه بخش گردشگری این شهرستان تامین می‌شود، اضافه کرد: ایجاد این پایگاه زمینه را برای بهره‌برداری اقتصادی از آثار تاریخی و ظرفیت‌های طبیعی این شهرستان فراهم می‌کند.
«اسدیان» این را هم بیان کرد که مراغه در ردیف ۱۰ شهر دارای بافت تاریخی کشور قرار دارد و این شهر به کاوش‌های باستانی‌شناسی و توجه ویژه مسئولان نیازمند است.
وی با بیان اینکه به زودی آیین رونمایی از این پایگاه ملی برگزار می‌شود، بیان کرد: پیگیری اعتبارات مورد نیاز برای این پایگاه ملی نیز در سفر روز‌های آینده استاندار آذربایجان‌شرقی (روز جمعه پیش‌رو) به مراغه مطرح می‌شود تا از مسئولان کشوری پیگیری شود.
انتهای پیام/
تصویب ایجاد پایگاه ملی منظر فرهنگی و تاریخی مراغه نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار