استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد:

تاکید بر لزوم تکمیل قطعه ششم آزادراه تبریز - ارومیه

1402/11/15 - 10:12 - کد خبر: 108053 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت سرعت بخشیدن به طرح تکمیل قطعه ششم آزادراه تبریز - ارومیه تاکید کرد.

به گزارش نصر، مالک رحمتی امروز در بازدید از این قطعه گفت: امیدوارم مرحله نخست این طرح به طول ۱۶ کیلومتر تا پایان سال آینده بهره برداری شود. همه مدیران استانی باید دست‌به‌دست هم دهند تا مشکلات پیمانکاران طرح‌های عمرانی از محل قانون مولدسازی یا تهاتر رفع شود.
وی بر ضرورت اولویت‌دادن به اتمام چهار کیلومتر پایانی قطعه ششم به سمت سه‌راهی اهر و تسریع در اجرای آن تأکید و اضافه کرد: آغاز تجهیز کارگاه چهارکیلومتری الحاقی به قطعه ششم که ۲۸ کیلومتر طول دارد به میمنت دهه فجر در اسرع وقت آغاز و از سوی پیمانکار فعلی اجرا شود.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر قلع و قمع ساخت و ساز‌های غیرمجاز را در مسیر قطعه ششم آزادراه تبریز - ارومیه با مساعدت دستگاه قضائی و نیروی انتظامی مهم دانست.
در جریان بازدید استاندار آذربایجان شرقی از قطعه ششم آزادراه تبریز - ارومیه اعلام شد که تاکنون ۲۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح زیرساختی هزینه شده است و معاون اول رئیس جمهور دستور تامین ۱۳ هزار میلیارد ریالی این طرح جاده‌ای را امضا کرده و مقرر شده است از مجموع این مصوبه پنج هزار میلیارد ریال از اعتبارات  ماده ۵۶ همین مقدار به شکل پرداخت نقدی و سه هزار میلیارد ریال نیز به شکل تامین قیر در اختیار پیمانکار قرار داده شود.
پیمانکار طرح نیز در این جلسه اعلام کرد که اکنون ۱۰ کیلومتر قطعه ششم آماده برای آسفالت‌ریزی است.
 آزادراه تبریز - ارومیه با هدف ایجاد مسیری مناسب بین شهر تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی و ارومیه مرکز آذربایجان غربی در ادامه ایجاد کریدور شرق به غرب از تهران تا مرز بازرگان در ۶ قطعه طراحی شده که ۷۱ کیلومتر آن شامل قطعه اول به طول ۲۴.۵ کیلومتر، قطعه دو به طول ۱۵.۵ کیلومتر و قطعه چهار به طول ۳۱ کیلومتر تکمیل شده است و عملیات ساخت قطعه سوم به طول ۱۷ کیلومتر، پنجم به طول حدود ۳۰ کیلومتر و ششم به طول ۲۸کیلومتر در حال اجرا است.
این آزادراه دارای ۶ خط به عرض ۳۲ متر است که تا کنون برای اجرای قطعه ششم آزادراه تبریز – ارومیه ۱۴ کیلومتر آزادسازی انجام شده است.
قطعه ششم آزادراه تبریز - ارومیه با برآورد سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیاردریال از تقاطع دیزل آباد در انتهای کمربندی غربی تبریز، آغاز و پس از تقاطع با آزادراه تبریز - زنجان و سه‌راهی اهر به جاده قدیم تبریز - زنجان منتهی می‌شود.
آذربایجان‌ شرقی ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، دو هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی دارد.
انتهای پیام/
تاکید بر لزوم تکمیل قطعه ششم آزادراه تبریز - ارومیه نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار