همزمان با آیین بهره‌برداری از فضاهای آموزشی و پرورشی کشور به مناسبت دهه فجر صورت پذیرفت:

بهره‌برداری از ۱۵۵ کلاس درس در قالب ۲۵ پروژه آموزشی و پرورشی در آذربایجان شرقی

1402/11/13 - 16:24 - کد خبر: 107987 نسخه چاپی

نصر: ۱۵۵ کلاس درس در قالب ۲۵ پروژه آموزشی و پرورشی در استان آذربایجان شرقی همزمان با آیین بهره‌برداری از فضاهای آموزشی و پرورشی کشور به مناسبت دهه فجر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش نصر، مسعود سعادتی، مدیرکل آموزش و پرورش استان، صبح جمعه سیزدهم بهمن ماه در آیین بهره برداری و افتتاح ۱۵۵ کلاس درس در قالب ۲۵ پروژه آموزشی و پرورشی در استان آذربایجان شرقی همزمان با سراسر کشور، اظهار کرد:با افتتاح‌ و بهره برداری از پروژه های پیش رو تا پایان سال، سرانه فضاهای آموزشی و پرورشی استان با رشد چشمگیری رو به رو خواهد شد.
وی، تلاش برای تکمیل ۴۰۰ پروژه نیمه تمام آموزشی در سطح استان آذربایجان شرقی را با استفاده از ظرفیت مصوبات سفر اول و دوم ریاست جمهوری به استان و قانون مولدسازی، از اهداف مهم آموزش و پرورش استان، دانست.
سعادتی بیان کرد: تمامی تلاش‌ها بر این است تا دانش‌آموزان در محیطی آرام، امن و آسوده تحصیل کنند و روزی برسد که شاهد افتتاح، بازسازی و نوسازی آخرین مدرسه غیرمستحکم استان با همکاری و همراهی اداره کل نوسازی باشیم.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مورد توجه قرار گرفتن دستگاه تعلیم و تربیت در سال‌های گذشته به ویژه در دوران کرونایی از سوی اولیا و نگاه فرابخشی به این دستگاه توسط مسئولان، اظهار کرد: آموزش و پرورش، بدون مشارکت اولیا نمی‌تواند به اهداف تعیین شده دست پیدا کند؛ از این رو تلاش‌ها برای مشارکت بیش از پیش والدین در امور مدرسه، نه به معنای دریافت کمک مادی؛ بلکه به معنای استفاده از برنامه‌ریزی‌های هدفمند آنان برای کیفیت‌بخشی به امور آموزشی و پرورشی است‌.
وی در ادامه توجه به فضای کالبدی و فیزیکی مدارس و تحقق عدالت آموزشی را از جمله اهداف مهم دولت سیزدهم در راستای ارتقا کیفیت آموزش در سطح مدارس عنوان کرد و بهره‌برداری و افتتاح ۱۵۵ کلاس درس در قالب ۲۵ پروژه آموزشی و پرورشی در استان آذربایجان شرقی را در این راستا دانست.
سعادتی در پایان بر لزوم بیان دستاوردهای نظام در حوزه تعلیم و تربیت در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای دانش‌آموزان در راستای جهاد تبیین در تمامی برنامه‌ها به ویژه برنامه های گرامیداشت دهه فجر، تاکید کرد و گفت: قدردانی از خدمات شایسته جمهوری اسلامی در آموزش و پرورش در حماسه حضور ۱۱ اسفند ماه و انتخابات پیش رو نمود پیدا خواهد کرد و فرهنگیان به عینه ثابت خواهند کرد که هم شریک وزارت کشور در برگزاری و هم مشارکت کننده جدی در انتخابات هستند.
فرهودی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان نیز با بیان اینکه ایران در دولت سیزدهم تبدیل به کارگاه مدرسه‌سازی شده است، اظهار کرد: سال گذشته هر روز یک کلاس درس تحویل اداره کل آموزش و پرورش استان داده شد که این اقدام در تاریخ مدرسه‌سازی استان در اعصار مختلف، بی‌سابقه بود و با تحویل مدارس تا پایان اسفند ماه این رکورد جابجا خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه دولت برای رفاه حال مردم و ارتقا سطح کیفی آموزش عهد کرده و به این منظور نیز شب و روز پای کار است، گفت: در طی سال جاری بزرگترین کاروان تجهیزات فضاهای آموزشی کشور را در تاریخ ایران و جمهوری اسلامی با هماهنگی تمامی ارگان‌ها به ویژه استانداری و اداره کل آموزش و پرورش استان، راه‌اندازی شد که در نوع خود حرکتی بی‌نظیر به شمار می‌آمد و امید است ماحصل تمام این تلاش‌ها منجر به ارتقا سطح آموزشی و پرورشی در استان شود.
تراب محمدی، معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی نیز در ادامه با اشاره به نقش تبیین خدمات نظام جمهوری اسلامی در آگاهی‌بخشی به مردم، گفت: در صورت تبیین درست از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۵ سال، شاهد رضایت عمومی اقشار مختلف خواهیم بود.
وی با برشماری برخی اقدامات انجام شده در حوزه آموزشی و پرورش توسط نظام جمهوری اسلامی به ویژه دولت سیزدهم، همت دولت برای پر کردن خلا کمبود معلم طی هشت سال گذشته و استخدام بیش از ۷۵ هزار معلم برای سال تحصیلی آینده، توجه ویژه به مسائل تربیتی و جذب مربیان پرورشی، استخدام نیروی خدماتی و جمع‌آوری مدارس کانکسی را از آن جمله دانست‌.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی متذکر شد: افت تربیتی دانش‌آموزان در گذشته به دنبال حذف و کمرنگ شدن معاونت پرورشی از مدارس آن هم  در دنیای پر تلاطم امروز که توسط سرویس‌های جاسوسی دنیا سناریوسازی و هدایت می‌شود، اتفاق افتاد و خوشبختانه دولت آیت الله رئیسی تمام همت خود را برای جبران این ضعف، به کار گرفته است‌ تا مسائل تربیتی و پرورشی نیز در کنار مسائل آموزشی مورد توجه قرار گیرد.
محمدی در ادامه، خدمات جمهوری اسلامی ایران در حوزه تعلیم و تربیت را یکی از هزاران اقدامات انجام شده دانست و گفت: جهاد تبیین در راستای منویات مقام معظم رهبری باید جدی گرفته شود. بصیرت‌افزایی و آگاهی‌بخشی به مردم، مطالبه‌گر بار آوردن مردم و تبدیل ایران به یکی از مستقل‌ترین کشورها با وجود تحریم‌های شدید از جمله برکات جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آیند.
وی اضافه کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، مناطق محروم و کم برخودار مدرسه نداشتند؛ اما اکنون به برکت پیروزی انقلاب و فعالیت‌های مسئولان دلسوز شاهد افتتاح یکی از مدارس مدرن و با فضای استاندارد استان در منطقه محروم سراب هستیم.
انتهای پیام/
بهره‌برداری از ۱۵۵ کلاس درس در قالب ۲۵ پروژه آموزشی و پرورشی در آذربایجان شرقی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار