عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

جلوگیری از قاچاق کالا با ایجاد منطقه آزاد تجاری ایران و ترکیه

1402/11/12 - 12:10 - کد خبر: 107929 نسخه چاپی

نصر: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به سفر رییس جمهور به ترکیه و توافق دو کشور برای ایجاد منطقه آزاد تجاری گفت: یکی از ثمرات این اقدام مقابله و جلوگیری از قاچاق کالا است.

به گزارش نصر، رحیم زارع با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به ترکیه گفت: توافقات انجام شده توسط رؤسای جمهور دو کشور در این سفر از نظر اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و... دارای اهمیت است و می تواند برای ما ثمرات قابل توجهی داشته باشد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: توسعه صنعت گردشگری یکی از ثمرات توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی ایران با ترکیه است که در سایه توسعه این روابط شاهد رونق اقتصادی برای کشورمان خواهیم بود.
وی افزود: از سوی دیگر کشور ترکیه به منابع نفت گاز انرژی ایران نیاز دارد و صادرات گاز ایران به ترکیه موقعیت اقتصادی قابل توجهی است.
زارع با اشاره به توافق رؤسای جمهور ایران و ترکیه بر سر ایجاد منطقه آزاد تجاری در مرز دو کشور خاطرنشان کرد: ایجاد منطقه آزاد تجاری بین دو کشور می تواند اقدامی مهم در مسیر مقابله و جلوگیری از قاچاق کالا باشد. همچنین این اقدام می تواند موجب رونق تجاری و بازرگانی میان دو کشور شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: توسعه روابط تجاری، بازرگانی و اقتصادی با ترکیه اقدام مهمی در مسیر خنثی‌سازی تحریمها و بی اثر کردن آن است و می تواند موجب رشد و توسعه صادرات و رونق تجاری و بازرگانی کشور شود.
انتهای پیام/
جلوگیری از قاچاق کالا با ایجاد منطقه آزاد تجاری ایران و ترکیه خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار