خبر/

پرداخت سه ماه از مطالبات حق‌ التدریس معلمان تا پایان اسفندماه

1402/11/11 - 16:48 - کد خبر: 107894 نسخه چاپی

نصر: معاون وزارت آموزش و پرورش از پرداخت سه ماه از حق‌التدریس معلمان تا پایان اسفندماه امسال خبر داد.

به گزارش نصر، علی فرهادی؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره پرداخت حق‌التدریس معلمان اظهار کرد: مهر امسال 34 هزار معلم بازنشسته اضافه تدریس و 84 هزار معلم شاغل ساعات حق‌التدریس برداشتند.
وی افزود: در بهمن ماه دو ماه از مطالبات حق‌التدریس و تا پایان اسفند یک ماه دیگر از این مطالبات پرداخت خواهد شد و تلاش می‌کنیم تا قبل از پایان سال تحصیلی کل مطالبات حق‌التدریس معلمان را تسویه کنیم.
فرهادی درباره مطالبات معلمان خرید خدمات آموزشی افزود: قبل از پایان سال 1402, دو ماه از معوقات این نیرو‌ها پرداخت خواهد شد و مابقی در سال آینده پراخت می‌شود.
معلمان شاغل و بازنشسته بابت ساعات حق‌التدریس ماه‌های مهر تا بهمن 1402 هنوز رقمی را دریافت نکرده‌اند.
علاوه بر این معلمان خرید خدمات آموزشی که جزو معلمان غیررسمی هستند از ابتدای مهر تا به امروز بدون حقوق و بیمه و قرارداد در مدارس مشغول به تدریس هستند!
فرهادی پیش از این و در آبان ماه از پرداخت حق‌التدریس معلمان هر دو ماه یکبار خبر داده بود.
او گفته بود: حق التدریس‌ها مثل اضافه کار کارمندان و طبیعی است که پایان هر ماه حق‌التدریس را پرداخت کنیم. اگر این پرداخت نمی‌شود ناظر به عدم تامین به موقع اعتبار در آموزش و پرورش است. اگر به موقع تامین اعتبار شود، انگیزه معلمان شاغل و بازنشسته در اخذ اضافه تدریس بالا می‌رود. امسال به نحوی برنامه ریزی کردیم تا بتوانیم به شرط تامین اعتبار به موقع از سازمان برنامه و بودجه، حق‌التدریس‌ها را حداقل هر دو ماه یک‌بار پرداخت کنیم.
انتهای پیام/
پرداخت سه ماه از مطالبات حق‌ التدریس معلمان تا پایان اسفندماه خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار