سخنگوی دولت؛

رئیس جمهور مهلت یک ماهه برای اصلاح ناترازی‌ها تعیین کرد

1402/11/11 - 15:52 - کد خبر: 107887 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی دولت اعلام کرد که رئیس جمهور در نشست هیات دولت مهلت یکماهه ای رابرای ارائه برنامه های روشن و زمان بند جهت اصلاح ناترازی ها مشخص کردند.

به گزارش نصر، علی بهادری جهرمی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران به تجدیدمیثاق امروز رئیس جمهور و هیات دولت با آرمان های حضرت امام راحل اشاره کرد و گفت: اصلی ترین بخش نشست هیات دولت به نوعی تقسیم کار و هماهنگی در جهت اجرایی کردن فرامین مقام معظم رهبری در روز گذشته بود که ایشان بیانات مهمی را مانند همیشه در حوزه تولید و حمایت از تولید داشتند.
وی افزود: از اردبیهشت سال گذشته دولت مصوبه ای را تصویب کرد که هیچگونه مقرره گذاری در هیچ بخشی از دولت نمی‌تواند، صورت بگیرد، بدون اطلاع رسانی قبلی و انتشار بر روی سامانه مقررات اقتصادی اجرایی شود تا فعالان کسب و کار در حوزه های مختلف حتما قبل از اجرایی شدن آن مقرره مطلع شوند و این مصوبه گام بزرگی بود تا فضای کسب و کار را روشن تر و شفاف تر کند.
سخنگوی دولت گفت: امروز رئیس کل بانک‌ مرکزی گزارشی از تامین مالی برای تولید ارایه کرد که بر اساس آن پروژه های که طرح های مشخصی دارند مجوزهای آن از شورای پول و اعتبار و سایر مراجع گرفته شده است.
بهادری جهرمی گفت: در این جلسه رئیس جمهور مهلت یکماهه ای رابرای ارائه برنامه های روشن و زمان‌بند جهت اصلاح ناترازی ها مشخص کردند.

قطعا دولت مخالف افزایش قیمت‎ها است
سخنگوی دولت در بخش دیگری گفت: در بودجه‌ریزی دولت اول باید پیش بینی منابع صورت بگیرد که دولت چقدر می‌تواند منابع داشته باشد در سقف آن منابع، مصارف پیش‌بینی می‌شود وقتی ما منابع را در یک سقفی پیش‌بینی کردیم دیگر نمی‌توانیم بیشتر از آن مصارف را پیش‌بینی کنیم این اقدام موجب ناترازی در بودجه می‌شود.
بهادری جهرمی ادامه داد: هر سال برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی، بودجه ای به صورت متعارف تخصیص داده می‌شده است اینکه برای سال 1403 این بودجه به نصف کاهش یابد یعنی قرار است مصرفمان را کم کنیم یا خدایی نکرده قرار است قیمت‌ها را افزایش دهیم، قطعا دولت مخالف افزایش قیمت‎ها است اگر مجلس هم مخالف افزایش قیمت‌ها است مصرف متعارف کشور مشخص است. 
انتهای پیام/
رئیس جمهور مهلت یک ماهه برای اصلاح ناترازی‌ها تعیین کرد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار