استاندار آذربایجان‌شرقی:

تلاش کنیم فرهنگ عذرخواهی از مردم را جا بیاندازیم

1402/11/08 - 16:51 - کد خبر: 107682 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: باید همه تلاش کنیم فرهنگ عذرخواهی از مردم را نیز جا بیاندازیم؛ در جایی که کار کرده ایم به مردم گزارش دهیم و در جایی که نتوانسته ایم کاری انجام دهیم، از مردم عذرخواهی کنیم.

به گزارش نصر، مالک رحمتی امروز در جلسه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اظهار کرد: در شرایطی که دشمن هزاران کانال تلویزیونی را علیه نظام و کشور به راه انداخته است، اتخاذ آرایش انسجام و همدلی در استان باید اولویت و نمازهای جمعه جلوه ای از آن باشد.
وی خطاب به حاضرین در جلسه اضافه کرد: شما در شهرستان ها محل اعتماد و مراجعه مردم هستید و به همین دلیل تریبون های نماز جمعه در دهه فجر باید محل امید آفرینی و تأثیرگذاری باشند.
رحمتی ادامه داد: بازنشر فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مساجد و مصلاها در دهه فجر می تواند محور اصلی تبیین باشد.
وی تشریح کرد: تبیین مقایسه‌ای دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی با دوران قبل از پیروزی انقلاب در حوزه های مختلف نیز در آستانه انتخابات می تواند انرژی مثبت به جامعه تزریق کند.
نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی بیان کرد: تبیین دستاوردهای نظام و اصل نظام، بهترین راهکار برای مقابله با رویکرد خبیثانه ناکارآمد نشان دادن آن توسط دشمنان است.
وی گفت: آقای رئیس جمهور نیز خود و دولتش را وقف خدمت به مردم کرده و بیان بعضی از خدمات و دغدغه‌های دولت جای تبلیغ و تبیین دارد و باید اجازه ندهیم دستاوردهای دولتی که در مسیر ولایت است، مورد هجمه قرار گیرد.
وی تاکید کرد: باید همه تلاش کنیم فرهنگ عذرخواهی از مردم را نیز جا بیاندازیم؛ در جایی که کار کرده ایم به مردم گزارش دهیم و در جایی که نتوانسته ایم کاری انجام دهیم، از مردم عذرخواهی کنیم.
رحمتی با بیان اینکه ایمان به خدا، ایمان به امامت و ولایت فقیه و تبعیت از آن و ایمان به مردم سه ستوان اصلی پیروزی انقلاب و ضامن دوام این شجره طیبه بوده است، اضافه کرد: هر جا که انقلاب از ولایت فقیه فاصله گرفته، ضربه خورده ایم.
وی ادامه داد: امیدوارم با دعاها و راهنمایی های شما شرمنده نشویم و برای توسعه و غنای تمدنی استان‌ گام برداریم.
رحمتی یادآوری کرد: تبریز، مهد علم و تمدن و تاریخ ساز بوده و خاستگاه علامه هاست و مدیریت در آن به همین دلیل کار دشواری است.
وی افزود: ایران دوستی و اسلام پناهی از خصوصیات بارز مردم آذربایجان شرقی است و به همین دلیل خدمت در آن سخت می باشد، زیرا باید بتوان در تراز این خطه خدمت کرد و تحقق این امر جز با همراهی و کمک ائمه محترم جمعه امکان پذیر نیست.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز نیز در این جلسه برای استاندار آذربایجان شرقی آرزوی موفقیت کرد و گفت: در سطح استان ۳۸ امام جمعه داریم.
آیت الله محمدعلی آل هاشم افزود: وظیفه همه ما کمک به دولت خدمتگزار آقای رییسی است که ائمه محترم جمعه استان نیز همین کار را انجام می دهند.
وی اضافه کرد؛ مردمی بودن ائمه جمعه نیز تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است که خوشبختانه استان ما در این زمینه وضعیت خوبی دارد.
آیت الله آل هاشم تشریح کرد: ائمه جمعه استان همه تلاش خود را برای مشارکت افزایی می کنند و امیدوارم خطه آذربایجان مانند همیشه در این آزمون الهی نیز پیشگام باشد.     
انتهای پیام/
 تلاش کنیم فرهنگ عذرخواهی از مردم را جا بیاندازیم خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار