استفاده از فناوری‌های نوین اقدامی برای  کاهش مصرف آب

1402/11/07 - 22:33 - کد خبر: 107615 نسخه چاپی

نصر:  مدیرعامل شرکت توسعه معادن فولاد خوزستان گفت: فولاد خوزستان ۱۳ شرکت تابعه دارد که وظیفه شرکت توسعه معادن، معدن‌داری و تهیه خوراک مورد نیاز برای فرآوری است. 

به گزارش نصر، سیدوحید سیدعلی امروز (شنبه ۷ بهمن ماه) در تور رسانه‌ای بازدید از معدن آهن گوزلدره، با بیان اینکه فولاد خوزستان ۴ میلیون تن محصولات فولادی تولید می‌کند و نقش مهمی در صنعت کشور دارد، اظهار کرد: در معدن گوزلدره ۱۱۴ نفر مشغول به کار شده‌اند که ۷۷ نفر از آنها بومی هستند.
وی با اشاره به برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت شرکت معادن فولاد خوزستان، اذعان کرد: این معدن پس از ۸ ماه اقدامات اعم از اکتشاف، راستی‌آزمایی و دریافت مجوزها بهمن سال ۱۴۰۱ به تملک شرکت توسعه معادن خوزستان درآمد و با توجه به مطالعات انجام شده (با توجه به شناخت ذخیره اقتصادی) از حالت نیمه‌فعال خارج شد.  
این مسئول با بیان اینکه استفاده از فناوری‌های نوین و فیلترپرس‌های نواری به جای فیلترپرس پارچه‌ای برای کاهش مصرف آب از اقداماتی است که شرکت توسعه معادن فولاد خوزستان برای احداث واحد کنسانتره‌سازی به دنبال آن است، خاطرنشان کرد: جلوگیری از خام‌فروشی و احداث و بهره‌برداری کارخانجات کنسانتره‌سازی و گندله‌سازی از جمله برنامه‌های این شرکت است. 
انتهای پیام/
استفاده از فناوری‌های نوین اقدامی برای  کاهش مصرف آب خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار