امام جمعه تبریز؛

حضور و مشارکت مردم در انتخابات نشان دهنده‌ی قدرت ملّی و اعتبار بین المللی است

1402/11/06 - 14:56 - کد خبر: 107534 نسخه چاپی

نصر: امام جمعه‌ی تبریز با بیان اینکه حضور و مشارکت مردم در انتخابات نشان دهنده‌ی قدرت ملّی و اعتبار بین المللی است، گفت: انتخابات صحنه‌ی حضور مردم در پای نظام است که در آن نحوه‌ی مشارکت و حضور مهم‌تر از انتخاب است.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه‌های این هفته‌ی نماز جمعه‌ی تبریز اظهار کرد: حضور پرشور مردم در انتخابات وحدت ملّی و انگیزه‌ی مردم را نشان می‌دهد، انتخابات نوعی سازمان یافتگی ملت در یک سو (هم اندیشیدن و باهم بودن) است، پیامد وحدت ملّی، قدرت و اعتبار ملّی است که به دنبال آن امنیت نیز تامین می‌شود و اقتصاد و علم در آن کشور توسعه یافته و مشکلات سیاسی و ... حل می‌شود.
وی ادامه داد: از سوی دیگر حضور و مشارکت مردم در انتخابات نشان دهنده‌ی قدرت ملی و اعتبار بین المللی است، انتخابات صحنه‌ی حضور مردم در پای نظام است اول نحوه‌ی مشارکت و سپس انتخاب فرد مهم است، مردم قهرمان آذربایجان مانند هرسال پیش‌رو و اولین بودن خود را نشان خواهند داد.
وی با بیان اینکه در آستانه‌ی دهه فجر قرار داریم، افزود: امیدواریم با همکاری شورای هماهنگی تبلیغاتی استان جشن‌های سال جاری پرشورتر از هر سال برگزار شود هدف از برگزاری جشن تزیین کردن نیست بلکه هدف نشان دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی به تمام مردم دنیا است.
وی خاطرنشان کرد: حدود ۴۰۰ نفر از معتکفین جوان در نماز جمعه‌ی امروز شرکت کرده‌اند، شرکت معتکفین در نماز جمعه بنابر گفته‌ی مجتهدین بلامانع است، جوانان استان ما نیز استقبال قابل توجهی از اعتکاف دارند.
وی گفت: از مردم غیور آذربایجان شرقی و غربی برای برگزاری باشکوه مراسم تشییع و بزرگداشت سردار خرم تشکر می‌کنم که جوهره‌ی خود را در این مراسم نشان دادند. 
وی تاکید کرد: امروز ۱۱۱ روز از ضربه‌ی مهلک در عملیات طوفان الاقصی به اسرائیل کودک کش می‌گذرد، اسرائیل و آمریکا در این مصاف با وجود جنایات و قساوت بسیار نتوانستند از تاثیرات ضربه‌ی که اسرائیل خورد را بکاهند بلکه ضربه‌های بیشتر دیگری نیز از حزب الله لبنان، انصاریان یمن، گروه‌های مقاومتی عراق و جهاد مقاومت غزه دریافت کردند.
وی بیان کرد: برای استاندار جدید استان جناب آقای مالک رحمتی آرزوی توفیق و عنایت می‌کنم‌ و حضور استاندار جوان خود را در سالروز ولادت جوان‌ترین امام شیعیان حضرت علی(ع) به فال نیک می‌گیریم.
وی افزود: پرتاب ماهواره‌ی ثریا جدیدترین پرتاب فضایی توسط مهم‌ترین ماهواره بر نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران است، که برای اولین بار ماهواره ۵۰ کیلویی که در ارتفاع ۷۵۰ کلیومتری زمین قرار گرفته است
وی ادامه داد: فضا یک صنعت روبه رشد است و مدار آیین زمین فرصت‌های زیادی را از ابعاد مختلف ایجاد می‌کند، این نقطه از مدار علاوه بر اینکه اکتشافات فناورانه را در زمین ترویج می‌کند، مزایای مختلفی هم برای بشریت دارد که از طریق کار و تحقیق در فضا توسعه پیدا کند.
وی عنوان کرد: ایران نیز در مسیر توسعه‌ی فناوری فضایی قرار گرفته است، این پیشرفت جهاد امیدآفرینی است تا به واسطه‌ی آن فرزندان این کشور پیش از بیش در حوزه‌ی فناوری موفق باشند.
انتهای پیام/
حضور و مشارکت مردم در انتخابات نشان دهنده‌ی قدرت ملّی و اعتبار بین المللی است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار