در حاشیه جلسه هیات دولت؛

جزئیات پیگیری پرونده ترور شهید سلیمانی از زبان معاون حقوقی رئیس جمهور

1402/11/04 - 11:06 - کد خبر: 107427 نسخه چاپی

نصر: معاون حقوقی رئیس جمهور درباره روند رسیدگی به پرونده ترور شهید سلیمانی گفت: با ورود دادستان دولت عراق به موضوع پرونده ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس اقدامات جدی آغاز شده و اکنون منتظر صدور کیفرخواست هستیم.  

به گزارش نصر، محمد دهقان روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به ورود دادستان کشور عراق در رسیدگی به پرونده ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس، در داخل کشور هم پرونده قضایی علیه جنایتکارانی که شهید حاج قاسم را ترور کردند تشکیل شده و در مراجع قضایی در حال پیگیری است.
وی افزود: در عین حال پیگیری‌های بین‌المللی پرونده شهادت حاج قاسم سلیمانی را در محاکم بین المللی دنبال می کنیم و به نظر می رسید که آمریکا پاسخ تذکر ما را ندهد اما اخیرا پاسخ دادند و منتظر هستیم تا نظر قطعی خود را اعلام کنند که آیا ما با آنها وارد داوری می شویم یا خیر؟
معاون حقوقی رئیس جمهور تاکید کرد که هر اتفاقی در پرونده ترور شهید سلیمانی رخ دهد، آثار حقوقی خود را به دنبال خواهد داشت.
دهقان درباره اقدامات حقوقی ترور مستشاران سپاه در سوریه توضیح داد: این بخش اقدامات حقوقی است که باید اتفاق بیفتد و بخشی هم اقداماتی است که رژیم صهیونیستی در سوریه انجام می دهد که فراتر از مسائل حقوقی است.
اتهای پیام/
جزئیات پیگیری پرونده ترور شهید سلیمانی از زبان معاون حقوقی رئیس جمهور خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار