وزارت کشاورزی و منابع آبی؛

واردات گوجه فرنگی به اقلیم کردستان عراق ممنوع شد

1402/11/03 - 11:20 - کد خبر: 107359 نسخه چاپی

نصر: وزارت کشاورزی و منابع آبی در حکومت ایالتی اقلیم کردستان عراق خبر داد که بنا به درخواست کشاورزان مناطق مرکزی و جنوبی عراق واردات گوجه فرنگی ممنوع شد.

به گزارش نصر، «شفق نیوز» در بیانیه وزارت ایالتی کشاورزی و منابع آبی در اقلیم کردستان عراق آمده است که تصمیم گرفته شد که از تاریخ 21 ماه جاری تا اطلاع ثانوی واردات محصول گوجه فرنگی ممنوع شود.
وزارتخانه مذکور اعلام کرد که این تصمیم در راستای منافع عمومی و کشاورزان و بازاریایی تولید داخلی گوجه فرنگی از استان های مناطق مرکزی و جنوبی عراق اتخاذ شده است.
بر اساس گزارش خبرنگاران طی نشست شماری از کشاورزان مناطق مرکزی و جنوبی با بیکرد طالبانی وزیر کشاورزی و منابع آبی در دولت ایالتی اقلیم کردستان عراق، کشاورزان خواستار توقف واردات گوجه فرنگی و فراهم کردن آن از استان های مرکزی و جنوبی خصوصا استان بصره شدند و طالبانی با این درخواست موافقت نمود.
از طرفی سوزان کوجز معاون رئیس سازمان کشاورزی در پارلمان عراق اعلام کرد که منطقه «الزبیر» در بصره بیش از 4 هزار تن گوجه فرنگی تولید می کند و عراق قادر است نه تنها به تقاضای داخل کشور پاسخ دهد بلکه می تواند این محصول را صادر کند.
انتهای پیام/
واردات گوجه فرنگی به اقلیم کردستان عراق ممنوع شد ایلنا - خبرگزاری کار ایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار