وزیر کشور:

ایران از حیث سلامت انتخابات در جهان نمونه است/انتخابات یک رزمایش سیاسی است

1402/10/28 - 12:35 - کد خبر: 107026 نسخه چاپی

نصر: وزیر کشور با بیان اینکه کشور ما از حیث سلامت انتخابات نمونه است، گفت: در غرب نتیجه انتخابات توسط کارتل‌های اقتصادی، کمپین‌های سیاسی و روسای احزاب از قبل تعیین‌شده است، اما در کشور ما تا تک‌تک مردم رای خود را به صندوق نیاندازند، هیچ کس نمی‌داند چه کسی انتخاب خواهد شد.

به گزارش نصر، احمد وحیدی صبح امروز ۲۸ دی، در همایش نمایندگان فرمانداران در انتخابات که در مجتمع آیه‌های مشهد برگزار شد، با بیان اینکه ۱۱ اسفند امسال جشن ملی و برآمده از مردم‌سالاری دینی در ایران است، اظهار کرد: انتخابات نمود تحقق اراده مردم برای اداره کشور و نهاد محکمی در حرکت انقلاب است. 
وی افزود: مجریان انتخابات امانت‌دار مردم اند، زیرا طبق فرموده رهبری رای مردم حق‌الناس است و باید از آن پاسداری شود. در خراسان رضوی افزایش تعداد شعب اتفاق بسیار خوبی است. همچنین تدابیر اندیشیده‌شده برای حضور قشرهای مختلف، معتمدین مردم و نخبگان در بین مجریان و مسئولین شعبه‌های اخذ رای خراسان رضوی  باعث اطمینان بیشتر مردم و بسترساز مشارکت همگانی است. 
به گزارش ایسنا، وزیر کشور با بیان اینکه سلامت و شفافیت یکی از ارکان انتخابات است، عنوان کرد: کشور ما از حیث سلامت انتخابات نمونه است. اگر دشمنان ما از حقیقت انتخابات در ایران رونمایی کنند، خواهند دید انتخابات ما جزو سالم‌ترین و بهترین‌ نمونه‌ها در جهان است. دیدید در آمریکا که می‌گویند بزرگترین دموکراسی دنیاست، در جریان انتخابات چه اتفاق افتاد. در غرب نتیجه انتخابات توسط کارتل‌های اقتصادی، کمپین‌های سیاسی و روسای احزاب از قبل تعیین‌ شده است، اما در کشور ما تا تک‌تک مردم رای خود را به صندوق نیاندازند، هیچ کس نمی‌داند چه کسی انتخاب خواهد شد. 
وحیدی با تاکید بر اینکه انتخابات یک رزمایش سیاسی است، بیان کرد: هم وفاداران انقلاب و هم دشمنان نظام همه به این انتخابات چشم دارند، زیرا این رویداد مهم نشان‌دهنده اوج قدرت و اقتدار کشور است. لذا ما وظیفه داریم تمام بسترها را برای انتخابات عادلانه و بدون تبعیض فراهم کنیم. 
وی با بیان اینکه در کشور ما تمام مردم حق رای دارند، اضافه کرد: در ایران حتی محکومان قضایی هم حق رای دارند و هر فردی با هر موقعیتی می‌تواند رای دهد. این یک انتخابات عادلانه و بدون تبعیض و از افتخارات نظام ماست. 
انتهای پیام/
ایران از حیث سلامت انتخابات در جهان نمونه است/انتخابات یک رزمایش سیاسی است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار