معاون اقتصادی استاندار اردبیل؛

۵۰ طرح اقتصادی در سفر رییس جمهوری به استان اردبیل بهره برداری می‌شود

1398/10/09 - 09:30 - کد خبر: 10688 نسخه چاپی

نصر: معاون اقتصادی استاندار اردبیل گفت: ۵۰ طرح اقتصادی با اشتغال‌زایی چهار هزار و ۳۹۵ نفر در سفر رییس جمهوری به این استان بهره برداری می شود.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، ارژنگ عزیزی امروز در گفت و گو با خبرنگار افزود: این طرح‌ها در بخش‌های گردشگری ، کشاورزی و صنعت با سرمایه‌گذاری ۳۲ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال اجرا شده و آماده بهره برداری است.
وی اضافه کرد:از این تعداد ۱۵ طرح با ۲۱۳ نفر اشتغال‌زایی و ۲۶ هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت، ۲۷ طرح با چهار هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و دو هزار و ۱۹۱ نفر اشتغال‌زایی مربوط به بخش کشاورزی، هشت طرح با ۱۹۱ نفر اشتغال‌زایی و هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال مربوط به گردشگری است.
عزیزی بیان کرد: این طرح‌ها در بخش ها و شهرهای مختلف استان بصورت متوازن اجرا شده و تحول بزرگی را در تولید و اشتغال ایجاد خواهد کرد.
وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۵۶ طرح و بهره‌مندی آنها از تسهیلات بانکی در سفر رییس‌جمهوری افزود: عملیات اجرایی این طرح‌ها با ۲۱۹ هزار و ۶۵۸ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ۲۹ هزار و ۱۸۷ نفر اشتغال‌زایی در سه بخش کشاورزی،گردشگری و صنعت آغاز خواهد شد.
معاون اقتصادی استاندار اردبیل از انعقاد چهار تفاهم‌نامه با بانک‌های عامل در تامین منابع مالی در استان خبر داد و گفت: ۱۲ تفاهم‌نامه برای تامین منابع مالی با بانک‌های عامل منعقد می‌شود که هشت مورد آن آماده امضا شده و چهار مورد آن بصورت نمادین در سفر رییس‌جمهوری به اردبیل منعقد خواهد شد.
وی با بیان اینکه اولویت و سیاست‌گذاری اصلی این استان مبتنی بر ایجاد اشتغال و فعال کردن واحدهای تولیدی است، گفت: تلاش می‌شود با رونق بخشی به امور ضمن احیای واحدهای تولیدی ظرفیت تولید آنها افزایش یافته و طرح‌هایی که امکان سرمایه‌گذاری برای آنها وجود دارد مورد توجه جدی قرار گیرد.
عزیزی فعال شدن طرح‌های راکد در استان را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در اجرای سیاست‌های حمایتی با پرداخت تسهیلات کم‌بهره بانکی این واحدها فعال می‌شوند.
معاون اقتصادی استاندار اردبیل برگزاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را یادآور شد و گفت: در این ستاد هم واحدهای تولیدی دارای مشکل مورد بررسی قرار گرفته و موانع تولید هم رفع می‌شود.
عزیزی با اشاره به واگذاری ۱۶ هزار هکتار اراضی مورد اختلاف کشت و صنعت به عشایرمغان افزود: سالیان سال عشایر محدوده کشت و صنعت مغان پیگیر واگذاری این اراضی بودند که با پیگیری‌های بعمل آمده،واگذاری این اراضی به عشایر تصویب شد.
وی اضافه کرد: ابلاغیه مصوبه رفع مشکل اراضی عشایر مغان صادر شده و در هفته‌های آتی وزارت جهاد کشاورزی و در استان سازمان جهاد کشاورزی نسبت به دریافت مدارک و مستندات از عشایر اقدام می‌کنند.
عزیزی گفت: موضوع واگذاری عشایر ساکن در کشت و صنعت مغان و پارس نیز در کمیسیون لوایح دولت مطرح و مورد تصویب قرار گرفته است.
انتهای پیام/
۵۰ طرح اقتصادی در سفر رییس جمهوری به استان اردبیل بهره برداری می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار